Galeria wydarzeń

SPOTKANIE Z PANEM KRYSTIANEM TRUCHALSKIM I ZAJĄCZKEM SPRAWIEDLIWYM

We wtorek 24.01.2023 w grupie 3 dzieci  spotkały się z panem Krystianem Truchalskim, który zaprezentował bajkę wg Adolfa Dygasińskiego  ?O zajączku sprawiedliwym?. Przedszkolaki poznały, czym jest wdzięczność i sprawiedliwość. Mogły w bardzo atrakcyjny i ciekawy sposób aktywnie uczestniczyć w opowiadaniu bajki. Opowiadaniu towarzyszyły niecodzienne instrumenty. A jak się bawiliśmy? Zobaczcie Państwo sami!

Nawlekanie korali Wiewióreczek

Zabawa ta wspaniale kształtuje motorykę precyzyjną dziecka, koncentrację oraz myślenie. Nawlekanie makaronu/ korali jest bardzo ważną aktywnością kształtującą koordynację, precyzję oraz spostrzegania wzrokowego.

RODZINNE KOLĘDOWANIE

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przeglądzie rodzinnych grup kolędniczych. Przegląd odbył się w piątek 13.01.2023 w hali widowiskowej Domu Kultury im C. K. Norwida na os. Górali. Dzieci wykonały piosenkę o aniołkach z układem tanecznym. Był to bardzo emocjonujący i piękny występ, a emocje udzieliły się także obecnym na widowni rodzicom. Nagrodą od Rady Dzielnicy XVIII są klocki do zabaw konstrukcyjnych rozwijające sprawność manualną oraz logiczne myślenie. Gratulacje dla naszych artystów!

Gr.III poznaje dzieła sztuki

POZNAJEMY DZIEŁA SZTUKI

W dniu wczorajszym dzieci z grupy 3 udały się do muzeum Bunkier Sztuki, by wziąć udział w warsztatach plastycznych. To już po raz kolejny przedszkolaki miały okazję spotkać się z prawdziwymi dziełami sztuki wybitnych współczesnych malarzy. Dzieci żywiołowo reagowały na przedstawione dzieła, a na zakończenie samodzielnie mogły zaprojektować wnętrza swojego wymarzonego domu. W drodze na Rynek podziwialiśmy kamieniczki, szopki krakowskie, miejsce , gdzie żył i tworzył Jan Matejko. To była naprawdę udana wycieczka! Dziękujemy rodzicom za pomoc w jej zorganizowaniu.