Strona głowna  /  Galeria  /  Tajemniczy gość w gr. II
Tajemniczy gość w gr. II
data dodania: 2018-12-11

Grupę II odwiedził niezwykły gość. Pani Dobrochna - siostra naszej Radochny, która jest uczennicą szkoły muzycznej. Zaprezentowała nam instrument muzyczny, który wszystkie dzieci bardzo dobrze znają - gitarę. Mieliśmy okazję posłuchać opowieści o tym z jakiego kraju pochodzi. Poznaliśmy też szczegółowo budowę tego instrumentu i zasady wydobywania się dźwięków. Dzieci już wiedzą, gdzie jest pudło i otwór rezonansowy, gryf, struny i progi. Mieliśmy też okazję posłuchać kilku utworów w wykonaniu naszego wspaniałego gościa. Dzieciom bardzo podobała się ta prezentacja, większość z nich słuchała z zainteresowaniem. Najciekawsze było urządzenie do strojenia gitary, które świeciło na czerwono i zielono - zupełnie jak sygnalizacja świetlna. Zajęcia związane były z preorientacją zawodową.