Strona głowna  /  Galeria  /  WIWAT NIEPODLEGŁA!!! - obchody 100 rocznicy Święta Niepodległości w przedszkolu
WIWAT NIEPODLEGŁA!!! - obchody 100 rocznicy Święta Niepodległości w przedszkolu
data dodania: 2018-12-06

Cóż to był za dzień!!!
„Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy”, zabrzmiał śpiew 100 maluchów na rozpoczęcie uroczystości 100 – lecia Odzyskania Niepodległości w Samorządowym Przedszkolu nr 94 na os. Ogrodowym 3 w Krakowie.
Dyrektorka przedszkola spytała dzieci, czy wiedzą z jakiej okazji, tak pięknie się ubrały i śpiewają hymn Polski. Nawet najmłodsze przedszkolaki wykrzyczały, że to urodziny Polski.
Wszystkie grupy dzieci przygotowały w tym dniu uroczyste występy. Wiersze, pieśni patriotyczne i tańce, to wszystko wzruszało i wzbudzało radość nie tylko w sercu pani dyrektor, ale również znakomitego gościa, która przyjęła zaproszenie na tę uroczystość, kandydatkę na radną miasta Krakowa, Panią Bogumiłę Drabik.
Pani radna, zatańczyła z dziećmi taniec, wysłuchała wierszyków i z wielkim zaangażowaniem odpowiadała, wraz z dziećmi na pytania: „Kto ty jesteś (….), jaki znak twój (….) ?”.
Całą imprezę uświetnił swoją obecnością drugi zaproszony gość, Pan Tadeusz Kostka, znakomity muzyk, który przy akompaniamencie pianina zaśpiewał z dziećmi i paniami kilka pieśni patriotycznych.
Na każdych urodzinach powinien być tort. Nie zabrakło go również i na uroczystościach 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ku wielkiemu zdziwieniu wszystkich dzieci i pań, pani dyrektor wniosła duży biało – czerwony tort z napisem POLSKA i świeczkami z cyfrą 100. Wszyscy uczestnicy wstali i zaśpiewali z ogromną radością i zapałem: „Sto lat, sto lat niech Polska żyje nam….”, na koniec czego wystrzeliło biało - czerwone konfetti. Oczywiście każdy skosztował po kawałku tortu.
Po uroczystości Pani radna, Bogumiła Drabik, serdecznie podziękowała dzieciom za piękne występy. Podkreśliła, że były one wzruszające. Zauważyła również, że już małe dzieci, w tak odważny i piękny sposób mówią i śpiewają o Polsce. Podziwiała ich patriotyczną postawę. Zacytowała przysłowia „Czym skorupka nasiąknie, tym na starość trąci” oraz „Czego Jas się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”, zwracając tym samym uwagę na powagę takich obchodów już u najmłodszych dzieci, w przedszkolach.
Idąc w ślad za myślą Pani radnej, należy zauważyć, że jest to nasz obowiązek, wskrzeszać w młodych sercach, miłość i szacunek do swojej Ojczyzny, symboli narodowych, tradycji i jakże trudnej historii naszego państwa.
Dzieci na zakończenie uroczystości wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”, śpiewając o godz.: 11:11 cztery zwrotki hymnu narodowego.
Dyrektor Urszula Piotrowska

Strona: 1 2