BUDŻET OBYWATELSKI - Zachęcamy do głosowania!!!

miesiąc temu

->->-> BUDŻET OBYWATELSKI <-<-<-

Ruszyło głosowanie w ramach 9. edycji budżetu obywatelskiego,

które potrwa do 14 października 2022 r.

Szanowni Państwo

Od 30 września do 14 października elektronicznie lub osobiście można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Warto głosować, bo projekty w ramach budżetu nie tylko zmieniają otoczenie, ale także integrują sąsiadów i tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tej edycji pod głosowanie jest poddanych 558 projektów, w tym 93 to projekty ogólnomiejskie oraz 465 to projekty dzielnicowe.

Jak i gdzie głosować?

W każdej z dzielnic Krakowa zostały utworzone miejsca, w których nawet najmłodsi mieszkańcy Krakowa będą mogli oddać swój głos. Na stronie www.budzet.krakow.pl znajduje się lista miejsc do głosowania w formie tradycyjnej. Głosować można na sześć różnych projektów, w tym oddać trzy głosy na te o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy swojego zamieszkania) i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Zagłosować będzie można albo w punkcie, albo elektronicznie.

Aby zagłosować online, trzeba wejść na stronę www.budzet.krakow.pl i zarejestrować się, podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają, datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie za pośrednictwem platformy wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Raz założone konto jest aktywne w kolejnych edycjach BO. Głosować mogą też dzieci i młodzież.
Aby oddać głos w punkcie do głosowania, należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Wyniki głosowania poznamy 7 listopada.

Zmieniajmy Kraków, BO warto!