Kontakt
Samorządowe Przedszkole Nr 94

Rekrutacja

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 94 informuję że lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na rok szkolny 2025/2026 jest dostępna w przedszkolu. Potwierdzenie woli przyjęcia dzieci zakwalifikowanych będziemy przyjmować w dniach 22.04.2025 - 5.05.2025.


Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 94 informuję że lista dzieci, które zakwalifikowały się na dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu 2025 do naszego przedszkola jest już dostępna. Prosimy o kontakt telefoniczny lub podejście do placówki.

Potwierdzenie woli przyjęcia dzieci zakwalifikowanych z zewnątrz będziemy przyjmować do dnia 5.05.2025.


JESTEŚMY JEDYNYM PRZEDSZKOLEM W NOWEJ HUCIE PO GENERALNYM REMONCIE I MODERNIZACJI BUDYNKU! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI NA STRONIE: link.

Serdecznie  zapraszamy do nas - w związku z rekrutacją dzieci na II oddziały, mamy dużo wolnych miejsc :)


Dokumenty potrzebne do przyjęcia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2025/2026

LINK


Informacja – dyżur wakacyjny

 

Zasady naboru do Samorządowego Przedszkola nr 94 w Krakowie na miesiąc sierpień 2025

  1. Przedszkole prowadzi rekrutację na miesiąc sierpień 2025 w oparciu o zasadę powszechnej dostępności.
  2. Informacja o zapisach dzieci do Przedszkola ogłaszana jest w formie ogłoszenia umieszczonej w widocznym miejscu Przedszkola.
  3. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza dyrektor.
  4. Ilość miejsc w Przedszkolu, dostępnych dla dzieci nie uczęszczających w danym roku szkolnym do Przedszkola na sierpień 2025 r, jest równa liczbie jaka jest niezbędna do dopełnienia oddziałów, utworzonych z dzieci aktualnie uczęszczających Przedszkola (mają pierwszeństwo przyjęcia).
  5. W rekrutacji prowadzonej dla dzieci uczęszczających do innych przedszkoli, przyjmuje się zasadę pierwszeństwa dla dzieci uczęszczających do przedszkoli, które w harmonogramie UMK wskazano jako te, w których przerwa wakacyjna trwa przez 2 miesiące na terenie dzielnicy.
  6. Pozostali kandydaci przyjmowani są na pozostałe wolne miejsca, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionej karty.
  7. Dokumentację zgromadzoną w czasie postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola przechowuje się w kancelarii Przedszkola.
  8. Dane osobowe kandydatów zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego

Rekrutacja do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 3 marca 2025 r.

Również 3 marca 2025 r. zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie rekrutacji.

LINK DO STRONY FORMICO

Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez rodziców dzieci uczęszczających już do przedszkola: 20-28 lutego 2025 r.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2025/2026:

 

[1] przez przedszkole należy także rozumieć oddziały przedszkolne w szkole podstawowej

Kryteria naboru do krakowskich przedszkoli samorządowych określa art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.) oraz uchwała nr LXVI/1650/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych przedszkoli na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów (ze zm.).


Poniżej przedstawiamy pomocne wskazówki na pierwsze dni pobytu w przedszkolu.

 

  1. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt.

„MAMO, TATO, DLACZEGO IDĘ DO PRZEDSZKOLA? ADAPTACJA TRZYLATKA”.

 

  1. Prośby dziecka do rodzica źródło: blizejprzedszkola.pl

 

Mamo! Tato!
Właśnie zostałem przedszkolakiem i potrzebuję waszego wsparcia:


Przed wyjściem do przedszkola

Stwórzcie poranny rytuał, da mi on poczucie bezpieczeństwa. Może to być wspólna pięciominutowa zabawa, wysłuchanie lub zaśpiewanie ulubionej piosenki, a może opowiecie mi historię o tym jak Wy chodziliście do przedszkola?


W szatni przedszkolnej
 

Spróbujcie żegnać się ze czule, ale szybko. Wiem, jakie to trudne, ale postarajcie się uodpornić na moje łzy. Pamiętajcie, że one są moim sposobem na stres i rozstanie. Zwykle jednak szybko zapominam o smutku. Pamiętajcie, że Wasze zdenerwowanie i niepewność wyczuje natychmiast a wtedy … będę protestować jeszcze głośniej. Wymyślmy razem, co mogę zabrać do przedszkola, co doda mi odwagi i pocieszy.


Zawsze dotrzymujcie danego słowa


Jeżeli obiecujecie, że będziecie w pobliżu, bądźcie tam i nigdzie nie odchodźcie. Zawsze mówcie mi, co zamierzacie. Jeśli będziecie chcieli wyjść z przedszkola powiedzcie mi o tym, nawet jeśli wiecie, że się rozpłaczę. Nie martwcie się, jest ze mną Pani wychowawczyni, która na pewno mi pomoże. Jeśli będziecie chcieli powiedzieć mi, o której mnie odbierzecie, to nie mówcie, że będziecie za trzy godziny, bo ja nie wiem ile to jest. Lepiej jak usłyszę, że przyjdziecie po obiedzie, po odpoczynku, po podwieczorku. I nigdy się nie spóźniajcie. Nie chcę pomyśleć, że zapomnieliście o mnie.


Rozmawiajcie pozytywnie o przedszkolu


Pamiętajcie, że wszystko, co mówicie na temat przedszkola wpływa na to jak w nim się czuję. Wiem, że macie prawo do przeżywania własnych emocji - ale to są sprawy dorosłych. Ja jestem dzieckiem i bardzo chciałbym słyszeć jedynie spokojne i pełne szacunku opinie. Motywujcie mnie do przedszkola w sposób pozytywny – podkreślając często ile już udało mi się osiągnąć. Opowiedzcie najbliższym o moich sukcesach (najlepiej przy mnie) - ale nie koloryzujcie.


Odbiór dziecka z przedszkola


Dbajcie o dobrą komunikację z moimi wychowawcami. Osoby opiekujące się mną powinny znać moje mocne i słabe strony oraz kłopoty, z jakimi właśnie się borykam. Pytajcie nie tylko o czy zjadłem obiad, ale jakie poczyniłem postępy, czy nawiązuję kontakty z rówieśnikami, w jakim stopniu jestem samodzielny. Nigdy nie porównujcie mnie do innych dzieci. Nie ma reguły, co do czasu trwania i przebiegu adaptacji. Mam prawo przechodzić ją tak,  jak przechodzę.


Samodzielność


Pomóżcie mi stać się samodzielnym przedszkolakiem. Bądźcie cierpliwi, kiedy będę długo  sam się ubierał, zakładał i wiązał buty, jadł samodzielnie posiłek czy radził sobie w toalecie. Bądźcie przy mnie i wspierajcie mnie, ale nie wyręczajcie w tych czynnościach.

Za rok będziecie wspominać moje pierwsze kroki w przedszkolu patrząc na to jaki jestem samodzielny i ile już umiem !!!

  1. Drogi Rodzicu nie zapomnij o:

 

 

Z radością czekamy na Was!