Strona głowna  /  Oferta przedszkola

WITAMY W KRAINIE MAŁYCH ARTYSTÓW

Nasza oferta

Nasze przedszkole przedszkolem artystycznym

Pragniemy rozbudzać i promować wrażliwość i zdolności artystyczne dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Pragniemy aby nasi wychowankowie w pełni rozwijali swe zainteresowania i zdolności poprzez uczestniczenie w działaniach edukacyjnych i kulturalnych, zwłaszcza muzycznych i plastycznych organizowanych przez przedszkole.

Wierzymy, że dzięki temu wszyscy uczestnicy organizowanych przez nasze przedszkole przedsięwzięć nabędą wiedzy i umiejętności muzycznych oraz plastycznych, a także staną się wrażliwymi odbiorcami kultury.

Zapewniamy prowadzenie działań edukacyjno – wychowawczych w dobrze wyposażonej, przyjaznej dziecku placówce pod kierunkiem wysoko wykwalifikowanych nauczycieli przy wsparciu miłych, kompetentnych pracowników obsługi.

Nasze działania mają na celu wspieranie zasad partnerstwa i kultury między dziećmi, dziećmi i dorosłymi oraz wzajemnie wobec dorosłych.

Pragniemy zaspokajać pragnienia dzieci i ich rodziców, tak by wspólnie wychowywać mądrych, odpowiedzialnych uczestników życia społeczno – kulturalnego.

Wierzymy, że Nasze działania przyniosą spodziewany cel.

Model wychowanka

Dziecko:
  • Poznaje tradycję i kulturę swojego regionu i innych narodów,
  • Zapoznaje się z techniką gry na wybranych instrumentach perkusyjnych,
  • Wykazuje zainteresowanie tworzeniem, odkrywaniem oraz przejawia indywidualny styl myślenia,
  • Współuczestniczy w tworzeniu sytuacji edukacyjnych w przedszkolu,
  • Potrafi aktywnie słuchać i rozmawiać, budować wypowiedzi poprawnie pod względem gramatycznym,
  • Potrafi kontrolować, rozpoznawać i nazywać swoje emocje i uczucia w sposób werbalny i pozawerbalny,
  • Potrafi pracować indywidualnie i w grupie,
  • Rozpoznaje, zapamiętuje i przestrzega norm i zasad życia społecznego.

Oferta edukacyjna

Jak już wspomnieliśmy Nasze Przedszkole jest przedszkolem artystycznym, dlatego szczególnie dbamy o rozwój zainteresowań muzycznych, plastycznych, aktorskich i tanecznych dzieci. Nasi wychowankowie uczestniczą w licznych zajęciach dodatkowych prowadzonych przez fachowych instruktorów.

Często organizowane są wyjścia do teatru na spektakle dla dzieci, zapraszamy aktorów i muzyków na spotkania do Przedszkola, by w bezpośrednim kontakcie nasze dzieci mogły poznać warsztat artystów "od kuchni", spróbować swoich umiejętności w posługiwaniu się instrumentami. Częstymi gośćmi są również nasi wychowankowie - uczniowie szkół muzycznych.

Dbamy także, by nasze przedszkolaki rozwijały się harmonijnie pod względem fizycznym, dlatego w przedszkolu prowadzona jest gimnastyka korekcyjna oraz zatrudniony jest logopeda.

Dzieci mogą poznawać inną kulturę i język - w przedszkolu prowadzona jest nauka języka angielskiego.

Programy obowiązujące w przedszkolu są zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.

Nasi nauczyciele w ramach zajęć dydaktycznych korzystają także z własnych - autorskich programów:
  • Program artystyczny ,,Artystą być ...to lubię!”,
  • Program wychowawczy ,,Dobrze nam razem”,
  • Program regionalny ,,Przedszkolak poznaje i odkrywa Kraków”,
  • Program adaptacyjny ,,Witaj w przedszkolu!”,
  • Program muzyczny ,,Radosne nutki".

Współpracujący specjaliści

Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną nr 4
im. Janusza Korczaka
os. Kalinowe 18
31 - 814 Kraków
www.poradnia4.krakow.pl
fax.: (12) 644 04 74
e-mail: ppp-4@wp.pl

Poradnia czynna od poniedziałku do piątku,
w godzinach 8.00 - 18.00

Filia Poradni
os. Złotego Wieku 36

Filia poradni czynna od poniedziałku do piątku,
w godzinach 8.00 - 18.00

LOGOPEDA

W przedszkolu logopeda prowadzi zajęcia w poniedziałki, wtorki i piątki.

ZAJĘCIA DODATKOWE  W NASZYM PRZEDSZKOLU:

Nieodpłatne:

RELIGIA