Kontakt
Samorządowe Przedszkole Nr 94
Strona głowna  /  Galeria
 

 
 
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  
 
 

 
Wydarzenia - Galeria

Nasza gimnastyka :) Było super :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-30

Dziś pamiętaliśmy o wczorajszym Dniu Przedszkolaka :) Nawet zrobiliśmy własne makietki swojego przedszkola :) Były nawet prezenciki, baloniki i bańki mydlane. Nimi jednak możemy bawić się dopiero w domu (wiadomo, koronawirus). Przesyłamy buziaki, Słoneczna.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-21

Wprawki :) Ćwiczymy umiejętność poprawnego posługiwania się nożyczkami :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-17

Dzisiaj Dzień Ojca! Z tej okazji nasze przedszkolaki przygotowały niespodziankę dla wszystkich Tatusiów...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-23

Wczoraj słychać było długie sssyczenie,
a dzisiaj słychać WIELKIE trąbienie:)
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-19

,,A, cóż to jest za dziwne zwierzę?
Nóg nie ma, na brzuchu świat  przemierza..."
Dzieci z gr. 1 z p. Zosią "odwiedziły" ZOO i widziały...
Śłychać było wielki ssssyk :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-17

Przedszkolaki bardzo lubią malować farbami. Inspiracją była rodzina. Zobaczcie sami :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-17

Dziś Dzień Dziecka był inny niż wszystkie, jednak nie zabrakło życzeń, zabawy ,,Gdybym był czarodziejem", no i odświętnych czapeczek. 

Wszystkim przedszkolakom przebywającym w domu życzymy udanego świętowania, wielu radości i wymarzonych prezentów .

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-27

Dzisiaj dzieci z grupy 2 poznawały mieszkańców łąki. Słoneczko zaprosiło nas do przedszkolnego ogrodu. Obserwowaliśmy kwiaty i mróweczki, puszczaliśmy dmuchawce i... Zobaczcie sami:)

***

A tutaj można zobaczyć jak dobrze bawiliśmy się w kolejnych dniach...z panią Zosią.  Łąka jest bardzo ciekawa:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-19

Tutaj można zobaczyć jak spędzają czas nasze Kochane Biedroneczki. Zapraszamy do galerii

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-27

Tutaj wszystkie Żabki małe i duże przekazują relację ze wspólnego spędzania czasu w domu. Zapraszamy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-07

Zobaczcie jak miło spędzamy w domu czas! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze wspólnych zabaw i aktywności domowych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-07

Tutaj można zobaczyć jak bawią się Słoneczka w domowym zaciszu :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-30

Zapoznajemy się z tworzywem plastycznym, gliną. To będą niespodzianki dla naszych rodziców ????

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-19

Wspominamy mile spędzony czas w przedszkolu w grupie IV. Pozdrawia Was pani Ewa. Drogie Żabki trzymajcie się zdrowo! Do miłego zobaczenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-19

Żabki włożyły wiele trudu by wykonać pracę z gliny. Teraz czekamy aż wszystko wyschnie, a po wypaleniu w piecu będziemy oglądać efekt końcowy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-19

A to nasza Laura w EKO stroju królowej śniegu na konkurs MPO Ekokreatorzy mody 2020.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-19

Mali podróżnicy bardzo lubią eksperymentować. Podczas podróży do Włoch mieli okazję zobaczyć wybuch wulkanu, który sami zrobili.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-19

28.02 gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 80 w klasie 2. W czasie spotkania mogliśmy poznać się z panią i uczniami. Dowiedzieliśmy się jak wygląda dzień w szkole i co należy zapakować do tornistra. Mieliśmy okazję siedzieć w ławkach szkolnych i oglądać różne podręczniki szkolne. Zwiedziliśmy również wystawę plastyczną pt. "Bohaterowie bajek i baśni".
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-05

28.02.2020 dzieci z gr. III wybrały się do Biblioteki. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, a także jak zostać czytelnikiem biblioteki. Poznali też obowiązujące tam zasady zachowywania i dowiedzieli się jak szanować książki. Zakończeniem wizyty w bibliotece było wykonanie pracy plastycznej - zakładki do książki. Na pożegnanie dzieci zapewniły panią bibliotekarkę, że jeszcze ją odwiedzą, ale tym razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczyć interesujące ich książki. Mali Podróżnicy pełni wrażeń wracali do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-05

Słoneczka wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego, gdzie mogły wziąć udział w prawdziwej lekcji przyrody i historii. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę o mięczakach, skamieniałościach, dziesięcionogach, różnorodnych gatunkach polskiej fauny oraz wielu innych... Zobaczcie sami :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-02

Tydzień muzyki w grupie Małych Podróżników został uwieńczony wizytą koleżanki z grupy IV, która uczy się grać na skrzypcach. Otrzymaliśmy prezent od niej - Gamę C-dur narysowaną oczywiście na pięciolinii. Basia opowiadała o swoim instrumencie, jego budowie oraz dodatkowych elementach potrzebnych m.in. do strojenia. Na koniec usłyszeliśmy jak brzmi Gama C-dur. Dziękujemy starszej koleżance za odwiedziny i opowieść.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-28

Walentynki w gr. Słoneczek

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-17

Mali Podróżnicy bardzo lubią eksperymentować, więc chętnie wzięliśmy udział w projekcie "Mamo, Tato wolę wodę". Zobaczcie sami...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-14

U Żabek w gr. IV już trwają przygotowania do balu karnawałowego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-11

Dziś w grupie Słoneczek było pysznie! Po wczorajszych zakupach wszyscy czekali na dzisiejszy dzień z niecierpliwością. W planie robienie rogalików z marmoladą. Wszystkie potrzebne produkty zakupiliśmy wczoraj w osiedlowym sklepie (a lizaki były miłym dodatkiem). Przepis na rogaliki znamy na pamięć:

,,Mąka, masło i śmietana,
cukier, żółtka, marmolada.

Zagniatamy i czekamy.
Potem tylko wałkowanie,
wykrawanie, zawijanie.
Na brytwance układanie,
w piekarniku wypiekanie.

Cukrem pudrem posypiemy
i ze smakiem wszystkie zjemy."

Przepis ,wśród naszych zdjęć ;) Smacznego!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-11

Wspominamy urocze spotkanie w grupie IV z okazji święta Babci i Dziadka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-08

Wspaniały dzień w grupie Słoneczek, Dzień Babci i Dziadka ! Dla naszych drogich gości przygotowaliśmy widowisko jasełkowe pt. ,,Do stajenki..." Były oczywiście prezenty, życzenia, słodki poczęstunek oraz pamiątkowe fotografie. Dziękujemy wszystkim Dziadkom za wizytę, uśmiech i ciepłe słowa. My wiemy, że ( jak w naszej piosence) ,,najlepiej jest u dziadkòw"! Były też Misie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-07

16.01.2020 dzieci z gr. IV zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 80 na wspólne kolędowanie. Uczniowie z tej okazji zaprezentowali dla przedszkolaków piękny występ artystyczny i upominki. W czasie spotkania mieliśmy okazję widzieć się z naszymi absolwentami przedszkola. Na koniec pobytu w szkole zwiedziliśmy wystawę prac plastycznych "Moja choinka".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-22

Rodzinne Kolędowanie w D.K. im Norwida z udziałem silnej grupy kolędniczej z naszego przedszkola!!! Było rzeczywiście rodzinnie !!! Trema była, ale potem wszyscy orzekli, że ,,było fajnie". Dzieci zaskoczyły profesjonalizmem na dużej scenie ! Brawo !!! Gratulujemy !!!! Wszyscy spisali się na medal ! 
P.S. Mistrzem gry na trójkącie został pan Arkadiusz ;) ! ( I te korale .... ) :) :* Joanna Niedźwiedź
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-14

Dziś Słoneczka z panią Joasią odwiedziły Teatr Ludowy-Stolarnię i wzięły udział w niecodziennym widowisku, interaktywnym spektaklu pt. ,,Lokomotywą przez świat". Bawiliśmy się wspaniale. Było dużo śmiechu, zabawy, grania i naśladowania rożnych głosów. Jednak najlepszym przeżyciem było współtworzenie spektaklu razem z aktorami. Było super ! Polecamy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-14

U Słoneczek zabawy konstrukcyjne z klocków. Dzieci porównywały wielkość swoich budowli i rozwijały umiejętność współpracy w zespole.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-11

Biedroneczki z grupy I bardzo lubią zajęcia z języka angielskiego. Zapytacie dlaczego? Bo to dobra zabawa: zagadki, obrazki, rozmowy z pacynkami, zabawy ruchowe. A słówka angielskie same wskakują do głowy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-09

Witajcie! To my, szczęśliwe Maluszki z grupy I. Bardzo lubimy nasze przedszkole! W naszej sali czujemy się jak w domu. A każdego dnia czekają tu na nas nasi przyjaciele,  nasze kochane Panie i ciekawe zabawy! Pozdrawiamy! Biedroneczki
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-09

Barbórka- 4 grudnia wszyscy górnicy obchodzą swoje święto. Na co dzień ciężko pracują wydobywając skarby ziemi. Dzisiaj odbyło się spotkanie przedszkolaków z górnikiem, który przyjechał do nas w swoim galowym mundurze z 29 guzikami – (tyle lat żyła św. Barbara) i w czapce z pięknym białym pióropuszem z kogucich piór! Górnik opowiedział dzieciom legendę o Św. Kindze-patronce Kopalni Soli w Wieliczce.  Zabawiliśmy się w górników kopiących kilofami, czołgaliśmy się w ciasnych tunelach kopalni, przewoziliśmy węgiel podziemną kolejką! Na koniec podziękowaliśmy górnikom za ich ciężką i ważną pracę. (Opracowała pani Zosia z gr. I).

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-06

Dnia 4 grudnia 2019r. Biedroneczki z grupy I były w Muzeum Nowej Huty na kuratorskie oprowadzenie po wystawie „Huta im. Lenina. Mój drugi dom” oraz warsztaty „Zielona Nowa Huta”. Dowiedzieliśmy się, co to jest muzeum i poznaliśmy część historii naszej dzielnicy. Poznaliśmy pracę hutnika, widzieliśmy jego narzędzia pracy, ubranie ochronne. Wiemy już, że w Hucie wytapia się stal w wielkich piecach. Ze stali powstają maszyny i druty. Oglądaliśmy też prezentację parków i miejsc rekreacji w Nowej Hucie, opowiadaliśmy, gdzie chodzimy na spacery z rodzicami. Lubimy naszą Nową Hutę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-04

Nasze kochane Biedroneczki wraz ze swoją Panią Zosią zaprosiły do przedszkola rodziców na zajęcia otwarte. Chcieliśmy pokazać jak wyglądają zajęcia organizowane z całą grupą, jak umiemy wspólnie się bawić i poznawać świat. A temat zajęć był bardzo ciekawy: „Kolorowa jesień”. Była więc z nami Pani Jesień, były zgadywanki, piosenka o kasztankach, taniec i masażyk relaksacyjny. A potem wszystkie Biedroneczki wraz ze swoimi rodzicami tworzyły jesienne obrazki.
Było wesoło, kolorowo i twórczo. Zresztą zobaczcie sami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-30

Nasze przedszkole po raz piąty organizowało dla przedszkolaków Dzielnicy XVIII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI „ZAŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI”.

Dnia 28 LISTOPADA 2019 r.  przybyły do naszego przedszkola rozśpiewane przedszkolaki, które dzielnie i wspaniale reprezentowały swoje przedszkola. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-29

Dzień Pluszowego Misia u Słoneczek był bardzo udany :) Była parada misiòw, zabawa ,,Skaczące misie", układanie życzeń dla naszych milusińskich przytulaskòw. Był też oczywiście tort, dmuchanie świeczek i śpiewanie ,,100 lat". Oglądaliśmy też z wielkim zachwytem wystawę ,,W Krainie Pluszowego Misia".Na koniec , torcik spałaszowały ,te najdroższe nam Misie ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25

Dzień Pluszowego Misia - nasze twórcze działanie w zabawie plastycznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25

Nasze Biedroneczki wzięły udział w zajęciach w Klubie Wersalik na os. Ogrodowym. Temat zajęć zapowiadał się ciekawie: „ZABAWY DZIECI DAWNYCH STULECI”. Czyżby sto lat temu zabawy dzieci były inne niż dzisiaj? Jakie zabawki mieli dawniej nasi rówieśnicy? Okazało się, że w dawnych czasach dzieci nie miały prawie wcale zabawek. A mimo to bawiły się! Same wymyślały zabawy: bawiły się patyczkami, tworzyły piłeczki z kawałków tkanin. Często wspólnie się śpiewało i tańczyło. A Ci, którzy mieli wyobraźnię, potrafili zamieniać skarby przyrody w przeróżne przedmioty, np. łupinki w łódeczkę, patyk w szablę, itd. Biedroneczki też spróbowały pobawić się, jak dawniej. Wyobraźnia nas nie zawiodła.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-22

Co wiemy o Polsce? Zajęcia otwarte dla rodziców w gr. IV.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-21

Wizyta Żabek w Szkole Podstawowej Nr 80 podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20

20 listopada 2019r. Biedroneczki pojechały do Biblioteki Publicznej dla Dzieci na os. Zgody na zajęcia o „DARACH JESIENI”. To była nasza pierwsza wspólna wycieczka autokarem! Pamiętaliśmy więc o zasadach bezpieczeństwa i ładnie siedzieliśmy w czasie jazdy. Biblioteka powitała nas ogromem książek! Ile ich tam jest! Czy ktoś je wszystkie przeczytał? Pani Bibliotekarka przeczytała nam jedną z nich. Była to książka o jesieni. Potem oglądaliśmy liście z drzew, tańczyliśmy. Na koniec zajęć zrobiliśmy jesienne bukiety. Może warto zapisać się do biblioteki? W książkach jest tyle ciekawych rzeczy…

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20

Dnia 14.11.2019 Mali podróżnicy wybrali się na kolorowy, dwupoziomowy plac zabaw w Pink & Bowling Club do CH Plaza w ramach vouchera wygranego w akcji "Rowerowy Maj". Przedszkolaki korzystały tam z zakręconych zjeżdżalni i labiryntów, basenów kulkowych, a także sali gier i zabaw. Wszyscy wspaniale się bawili, zwłaszcza podczas pokonywania przeszkód. Zobaczcie sami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-19

Dnia 15.11.2019 Mali Podróżnicy wybrali się do Wersalika na warsztaty edukacyjne pt.: "Zabawy z dawnych lat". Dzieci miały okazję posłuchać co nieco o zabawach naszych dziadków i pradziadków, a nawet wspólnie wziąć w nich udział. Tak to była niezapomniana podróż w czasie. Mali podróżnicy na zakończenie tej przygody mogli własnoręcznie wykonać piłkę z materiału. Brawo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-15

Nasi najmłodsi przedszkolacy tak przygotowywali się do Święta Niepodległości. Biedroneczki wspólnie zrobiły piękny mega kotylion w barwach biało- czerwonych, a na występ przygotowały chorągiewki z białym orłem! Brawa dla Małych Patriotów!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12

W piątek, 8 listopada Słoneczka odwiedziły Muzem Etnograficzne w Krakowie. Wzięły udział w warsztatach dla najmłodszych pt. "Opowieści ze starej chaty".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-08

źródło: Internet
Przedszkolaki z grupy I i III włączyły się w akcję „Szkoła do hymnu”. Polegała ona na odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której również uczestniczyliśmy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów galowych dla dzieci w tym dniu oraz za pomoc w nauce Hymnu!
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-08

Gr.IV na warsztatach pod hasłem "Polska - nasza  Ojczyzna" w Bibliotece Publicznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-08

Dnia 7.11.2019 w naszym przedszkolu wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wzięły udział „PORANKU PATRIOTYCZNYM”. Uroczystość ta jest związana z obchodami dnia 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości. Jej celem było: wspieranie rozwoju twórczości artystycznej dzieci i wychowania patriotycznego oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju. Wszystkie dzieci przyszły w tym dniu ubrane na galowo do przedszkola za co serdecznie dziękujemy rodzicom! W programie Poranka przewidziany był przegląd twórczości patriotycznej naszych przedszkolaków, więc każda grupa pokazała swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne w programie artystycznym.  Dzieci wykonały także prace plastyczne, które tworzą wystawę patriotyczną w naszym przedszkolu na półpiętrze, bo przecież „piękne są nasze barwy ojczyste”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07

Dnia 6.11.2019 nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Każda grupa miała okazję wziąć udział w warsztatach edukacyjnych pt.: Unikanie zagrożeń. Wszystkie przedszkolaki chętnie uczestniczyły w pogadance i przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożeń jak: spotkanie z obcym, pożar, bezpieczna zabawa na podwórku itp. Bardzo dziękujemy za wizytę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-06

Mali podróżnicy mieli okazję wspólnie pobawić się ze swoimi rodzicami na zajęciach otwartych pt. "Polska - Nasza Ojczyzna". Najpierw odtańczyliśmy wspólny walczyk. Następnie rozmawialiśmy o wierszu, który przypomniał nam tak ważne dla Polaków symbole narodowe, wszystkie dzieci chętnie odpowiadały na pytania. Uwieńczeniem wspólnego spotkania było wykonanie razem z rodzicami proporców i kotylionów na Poranek patriotyczny. Dziękujemy za przybycie wszystkim rodzicom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-06

Mali podróżnicy bardzo lubią zamieniać się w budowniczych. Pewnego popołudnia mieli do rozwiązania zagadkę. Ich zadaniem było zbudowanie drogi z domu przedszkola z uwzględnieniem jak największej ilości szczegółów. Nie było to zbyt łatwe gdyż najpierw trzeba było porozumieć się z rówieśnikami w grupie, ale poradziliśmy sobie. I tak przez połączenie sił dwóch zespołów, a także dzięki wytrwałości i cierpliwości naszych przedszkolaków powstało wspaniałe miasto. Zobaczcie sami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-04

Biedroneczki bardzo lubią jabłuszka. Jedzą je chętnie w przedszkolu na drugie śniadanie. Ale pewnego dnia… dzieci dowiedziały się,  że jabłuszka rosną na drzewach w sadzie, że mogą być rumiane i zielone, słodkie i kwaśne, małe i duże! Wraz z gruszkami i śliwkami są skarbem naszych sadów. Zrobiliśmy więc z nich pyszne i zdrowe kompoty na zimę. A później namalowaliśmy piękne jesienne jabłoneczki. Brawo Biedroneczki!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-31

„Polska złota jesień” zawitała na dobre na Ogrodowym.  Biedronki spotkały ją na spacerze i w ogrodzie przedszkolnym. Podziwiały spadające z drzew liście kołysane lekkim wiatrem i zrzucane z drzew kasztanki, noski klonowe. Tak nam się spodobały skarby jesieni, że zebraliśmy trochę do naszego kącika przyrody. Teraz mamy piękną polską złotą jesień w naszej sali :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-30

28 października 2019 roku Biedroneczki, Słoneczka, Mali Podróżnicy i Żabki uczestniczyły w warsztatach podróżniczych „Między nami Indianami”. Dzieci poznały instrumenty muzyczne Indian z Ameryki Południowej: fletnię wykonaną z bambusa, guiro- podobną do naszej tarki, chajchasy wykonywane z rogów lub kopytek zwierząt. Przedszkolaki mogły poprzymierzać kolorowe stroje wykonane z naturalnych tkanin. Indianie z Ameryki Południowej chodzą w kapeluszach,
a mamy Indianki noszą swoje dzieci w specjalnych chustach na plecach. 
Przedszkolaki podczas tych warsztatów dowiedziały się, że dla indiańskich dzieci najpiękniejszym prezentem urodzinowym jest taniec przygotowywany przez całą rodzinę. Brawo! (Opracowała: pani Zosia z gr. I)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-28

W czwartek, 17.10.2019 r. odbyły się w grupie SŁONECZEK zajęcia otwarte dla rodziców pt.„Kolorowo i wesoło", których celem było nabywanie kompetencji matematycznych przez dzieci poprzez zabawy i sytuacje zadaniowe. Tego dnia dokonało się również uroczyste przyjęci do grona przedszkolaków naszej koleżanki, Nikolki. Musieliśmy trochę wytężyć nasze umysły, ale co to dla Nas ;) ! Nie zabrakło też zagadek, obrazkowych zgadywanek, wesołych rymowanek w formie kolorowych listów do dzieci. Była też zabawa ,,w kałużach" ;), "Jesienny taniec Słoneczek" z apaszkami, zagrała też kasztankowa orkiestra :). 
 Było kolorowo, wesoło i na koniec nawet bardzo słodko ;) !
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-19

Wesoła jesień u Żabek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-18

Wspomnienia z wycieczki do Muzeum w Sukiennicach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-18

Mali podróżnicy mieli okazję samodzielnie wykonać sałatkę owocową. Najpierw jednak musieli odgadnąć jakie owoce się w niej znajdą. Każdy przedszkolak posmakował dany owoc i już wszystko było jasne. Uczyliśmy się kroić nożem, oczywiście  z zachowanie zasad BHP. Wyszła pyszna niespodzianka, którą mogliśmy podzielić się z innymi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-16

Dzieci z grupy III i IV wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Zdrowie na 5+", którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci, aktywności fizycznej, dbałości o zdrowie, kształtowania właściwych postaw i nawyków prozdrowotnych. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się: Jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień? Na czym polega sztuka prawidłowego oddychania? Co to jest smog i jak się przed nim chronić? Jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma czyste powietrze? Jak działa nasz układ oddechowy i jak o niego dbać? Spotkanie przebiegało w atmosferze zabawy i aktywności. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-14

Coraz więcej eksponatòw ubywa z naszego warzywnego kącika ;) We wtorek pożegnał się z nami pan kalafior, trafiając przez kuchnię na nasze talerze. Był pyszny, bo nasz ;) W środę rozstała się z nami marchewka i piertuszka, ktòre w towarzystwie koperku smakowały wyśmienicie w zupce koperkowej. Por i cebulka wzbogaciły natomiast swym smakiem wykwintną czwartkową zupkę pieczarkową. Dziś z naszego kącika powędrował do kuchni buraczek razem z czosnkiem-barszczyk, pale lizać.  W poniedziałek kolejny wywiad z paniami kucharkami i pewnie znowu coś dołożymy do obiadu z naszych grupowych witaminowych zapasòw. Słoneczka i p. Joasia :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-12

Mali podróżnicy odwiedzili Klub Wersalik niedaleko przedszkola. Braliśmy tam udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących tradycji dożynkowych. Na początku zostaliśmy poczęstowani chlebem i solą po staropolsku. Oh co to był za smak... Niektóre dzieci brały dokładkę :) Następnie obejrzeliśmy dożynkowy stroik oraz wysłuchaliśmy opowieści o tym co to są właściwie dożynki. Nauczyliśmy się tanća do pieśni ludowej zasiali górale owies oraz przypomnieliśmy sobie krakowiaka. Najciekawszym elementem warsztatów było wykonanie obrazka z suszonych zbóż i kwiatów oraz oglądanie produktów pochodzenia zbożowego. Zobaczcie sami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-09

Mali Podróżnicy uwielbiają ruch. Zaczęliśmy dzień od zajęć tanecznych z panem Piotrem, który uczył nas nowych kroków m.in. do walca. Zobaczcie sami. Po zajęciach nadszedł czas na aktywny wypoczynek przy użyciu sprzętu ogrodowego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-08

8.10.2019 Żabki razem z panią Ewą wspaniale bawiły się na placu zabaw w Pink&Bowling Club. W nagrodę za zajęcie I miejsca w kampanii "Rowerowy Maj 2019".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-08

Zobaczcie jakie skarby znaleźliśmy w naszym ogrodzie - piękne maślaki, a właściwie to nasz kolega wypatrzył je w trawie. Gucio, który jak żaden chyba przedszkolak zna się na grzybach. Przyniósł nam atlas grzybów i opowiadał ciekawostki przyrodnicze .To  było bardzo ciekawe doświadczenie dla grupy 4. Ale pamiętajcie, że  trzeba zachować ostrożność. Gdy jesteśmy w lesie, aby zbierać tylko te jadalne grzyby. A gdy trujące grzyby gdzieś spotkamy, to na pewno takich nigdy nie zbieramy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-07

To co lubimy najbardziej ! :) Pracę podzieliliśmy na dwa etapy, malowanie pnia i przygotowywanie korony drzewa oraz całościowe złożenie i wykończenie pracy. Powstał naprawdę niezły sad ! Słoneczka i p. Joasia pozdrawiają :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-05

Słoneczka w teatrze :) W czwartek, 3 października, Gr.2 odwiedziła Teatr Kultureska gdzie obejrzała spektakl pt. ,,Skrzydlaty odlot" . Było....odlotowo!!!! Wspaniałe stroje, efekty specjalne, wesoła muzyka i niesamowite piosenki :) A głòwnym przesłaniem-ekologia, dbałość o powietrze. Dzieci, w przystępny sposòb dowiedziały się jakie czynniki mają wpływ na poziom smogu i co robić, by z nim walczyć. Przemądrzały gołąb, zarozumiała papuga i nieco mniej mądra sowa Sonia zdobyli sobie sympatię najmłodszych widzòw. J.Niedźwiedź

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-04

Po pierwszych zajęciach rytmicznych już widać, że  Biedroneczki  lubią taniec, muzykę i śpiew… Brawo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-04

Biedroneczki bardzo polubiły nasz przedszkolny ogród. Właśnie „łapią” ostatnie promyki słońca. Brawo! Ruch to zdrowie!
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-04

Mali Podróżnicy wzięli udział w warsztatach z robotyki w Centrum Kreatywnej Technologii w Krakowie. Zadaniem przedszkolaków było skonstruowanie robota z klocków LEGO wg instrukcji, a także zaprogramowanie go. Wszystko odbywało się przy pomocy tabletu pod okiem ekspertów z dziedziny robotyki. Dużą atrakcją była też możliwość sterowania innych robotów oraz przygoda z kobrą. Wszystkim dzieciom warsztaty bardzo się podobały. Zobaczcie sami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-03

Dzień Chłopaka w gr. II. Były życzenia,  poczęstunek-własnoręcznie wykonane owocowe szaszłyki, no i oczywiście prezenty, wykonane przez koleżanki pod czujnym okiem p. Joasi :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-30

Dzisiaj w naszej grupie wielka niespodzianka - Dużo Ruchu, czyli to co każdy podróżnik lubi najbardziej. Tak wyglądały nasze zabawy związane z akcją "Zdrowo i sportowo".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-25

„Malowała jesień w parku wszystkie liście…” Biedroneczki z grupy 1 powitały panią jesień śpiewem, tańcem, malowaniem liści w kolorach jesieni…

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-23

Wesoło od rana w naszej sali! Przejęci Ci ,,duzi", rozbrykani Mali :) W gr. II na dzieci czekało to, co lubią najbardziej, zagadki i niespodzianki. Każdy z tajemniczych pięciu listów do dzieci miał zaszyfrowaną informację-niespodziankę. Były tańce, wspólne robienie smoothies, którym wznieśliśmy toast za nasze zdrowie. Były niespodzianki, wesołe, kolorowe czapeczki okolicznościowe, które ozdobiliśmy błyszczącymi gwiazdkami. Balony i pamiątkowe fotografie dopełniły zabawę! Pojawiło się też słodkie małe co nie co ;) Dostaliśmy też nowe zabawki !!! Było wspaniale! (Nawet pani Beatka dostała swoją czapeczkę;))

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

”Biedroneczka mała dziś do dzieci przyleciała, powiedziała im do uszka, że najlepiej jest w Maluszkach”. W Dniu Przedszkolaka składamy życzenia, niech spełniają się marzenia! Biedroneczki z grupy 1 tak bawiły się w tym dniu

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

„Wolniej, wolniej, hola, hola! właśnie idę do przedszkola…” Wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Biedroneczki z grupy I jak bezpiecznie poruszać się po drodze. W tej zabawie każdy Maluszek mógł zostać… kierowcą, policjantem, etc.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-14

Do Małych Podróżników przyszli goście - funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przypomnieli dzieciom zasady poruszania się po drodze. Warsztaty "Autochodzik" od lat cieszą się powodzeniem u naszych przedszkolaków.

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-13

11 września Żabki z  grupy 4 wraz z rodzicami  uczestniczyły w Pikniku sportowo-rekreacyjnym w MOS n a os.Szkolnym w Nowej -Hucie. To był bardzo udany i wesoły dzień bogaty  w różne sportowe atrakcje . Były zabawy na dmuchanym zamku, strzały  z łuku i skoki na trampolinie Jak miło rozpocząć dzień od takiej sportowej rozgrzewki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-11

Dzieci z grupy IV spotkały się z poetką, panią Marią Skowron. Pani Maria pisze ciekawe, zabawne wiersze dla dzieci, które zaskakują zakończeniem. Autorka czytała nam swoje wiersze z aktorskim kunsztem. Zainspirowani wysłuchanymi utworami rysowaliśmy do nich ilustracje…

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-25

Jak co roku w kwietniu obchodzimy ŚWIĘTO ZIEMI. Elfiki w tym dniu wyśpiewały, że „…Ziemia to wyspa, to wyspa zielona wśród innych dalekich planet, to dom jest dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbana…”

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-25

19 czerwca 2019 r. dzieci z grupy IV pojechały na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Oglądaliśmy autentyczne dawne samoloty, które wprawdzie już nie latają, ale mają swoją ciekawą historię. Na koniec czekała nas doskonała zabawa w sali edukacyjnej muzeum…

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-19

Żabki z panią Ewą w czasie warsztatów kulinarnych przygotowały niespodziankę z okazji Dnia Dziecka - sernik na zimno z galaretką i owocami. To był bardzo smaczny i kolorowy dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-11

 

Z radością informujemy, że Basia K. oraz Laura G. z grupy III

otrzymały wyróżnienia

w konkursie plastycznym "Nowa Huta z żonkilem w tle".

Organizatorem konkursu był TPCh "Hospicjum im. Św. Łazarza"

przy wsparciu Miasta Krakowa.

Serdecznie gratulujemy !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-04

źródło: Internet

Dnia 17 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ramach preorientacji zawodowej w spotkaniu z dietetykiem nt. "Lekcja o zdrowym odżywianiu".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-17

Z radością informujemy, że Wiktor H. z grupy II

zdobył III miejsce 

w konkursie plastycznym "Okulary"

w ramach cyklu konkursów plastycznych z okazji 125 rocznicy urodzin Juliana Tuwima.

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury Podgórza w Krakowie

Gratulujemy !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-17

U Słoneczek wielka niespodzianka! Okazało się, że pani Beatka jest krawcową i mogła wprowadzić maluszki w świat kroju i szycia. Zajęcia odbyły się w ramach preorientacji zawodowej. Dzieci uczyły się ściągać miarę, a także łączyć materiały przez fastrygowanie. Zobaczcie sami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-17

Dnia 15 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w proekologicznych warsztatach edukacyjnych "Wyprawa batyskafem - misja Skratek" organizowanych przez Wodociągi Miasta Krakowa. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

26.04.2019 Mali Podróżnicy wzięli udział w obchodach Dni Ziemi na Alei Róż. Był to nasz pierwszy występ na dużej scenie. Dzieci przedstawiły program artystyczny pt.: "Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!". Na początku zaśpiewaliśmy ekologiczny hymn na melodię Krakowiaka. Następnie nasz wspólny taniec, pokazał, że jako strażnicy przyrody poprzez współpracę możemy dokonać wielu wspaniałych rzeczy. Zaśpiewaliśmy też piosenkę „Czysty świat”, która była zachętą do sprzątania i segregowania śmieci.  Wyrecytowaliśmy wiersz „Obietnica”, promując postawę proekologiczną i szacunek wobec przyrody. Na zakończenie zagraliśmy dla naszej planety ziemi wykorzystując do tego celu instrumenty perkusyjne. Rodzice nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Jak powiedział pan prowadzący mieliśmy chyba największą widownię ze wszystkich. Wspólnie z rodzicami wybraliśmy się w tę ekologiczną podróż - jak jedna wielka rodzina!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-26

Dnia 26 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się spektakl „Przyjaźń to skarb”. Razem ze zwierzętami zamieszkującymi las wyruszyliśmy na poszukiwanie skarbu! Po drodze czekało nas wiele przygód i wyzwań - żeby znaleźć prawdziwy skarb trzeba pokonać po drodze masę przeszkód: rozwiązywanie trudnych zagadek, ale też śpiewanie piosenek oraz wspólna zabawa.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-26

Dnia 17.04.2019 dzieci z grupy I, II, III i IV wzięły udział w warsztatach z ceramiki artystycznej, które poprowadzili instruktorzy z firmy ANGOBAGłównymi celami zajęć ceramicznych było: rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci, rozwinięcie zdolności manualnych, oraz ukazanie im drogi jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem. Wszystkie dzieci były bardzo skupione na wykonywanym zadaniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-17

16 kwietnia 2019 r. Elfiki z grupy IV zaprosiły rodziców do zabawy w ogrodzie. Trenowaliśmy formę korzystając z pięknej wiosennej pogody i zieleni w naszym przedszkolnym ogrodzie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-16

Tak wyglądał Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki "Przedszkolaki dla Nowej Huty", w którym 13.04.2019 wzięły udział wychowanki naszego przedszkola. 

 

Z radością i dumą informujemy, że w Zuzia K. z grupy IV zdobyła
pierwsze wyróżnienie w tym konkursie.

Najserdeczniej gratulujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-13

12 kwietnia, podczas Dnia Czekolady, dowiedzieliśmy się z czego zrobiona jest słodycz i jak powstaje. Mieliśmy okazję spróbować surowe kakao oraz przeprowadziliśmy degustację różnych rodzajów czekolad (mlecznej, gorzkej i białej). To było dla nas bardzo słodkie przedpołudnie :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-12

Wanda leży w naszej ziemi. 10 kwietnia 2019r. Elfiki poszły do Biblioteki Publicznej dla Dzieci na os. Zgody. Dzieci poznały legendę o królewnie Wandzie, wybrały się na multimedialny spacer po Nowej Hucie. A w powrotnej drodze z biblioteki do przedszkola podziwialiśmy  charakterystyczne miejsca w naszej dzielnicy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-10

Dnia 10 kwietnia Mali Podróżnicy wzięli udział 
w warsztatach edukacyjnych o wiosennych zwyczajach i tradycjach świątecznych, 
które odbyły się  w Klubie Wersalik na os. Ogrodowym 15. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-10

Zajęcia o zdrowym odżywianiu zainspirowały nas do zrobienia pysznej i zdrowej sałatki owocowej. Poznaliśmy piramidę zdrowego żywienia i utrwaliliśmy nazwy owoców. Nauka i  doskonalenie umiejętności krojenia owoców była dla nas wspaniałą zabawą, a sałatka którą zrobiliśmy była przepyszna!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-09

Ostatnio odwiedziła nas mama Gabrysi i opowiedziała o swojej pracy. Jako higienistka stomatologiczna przekazała nam informacje jak dbać o jamę ustną. Wspólnie wykonaliśmy plakaty dotyczące zdrowych i niezdrowych produktów, zaklejaliśmy dziurę w zębie, doskonaliliśmy umiejętność szczotkowania zębów. Z uwagą i zaangażowaniem braliśmy udział w zabawach, a na koniec otrzymaliśmy “Ordery strażnika zdrowego uśmiechu”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-09

Karolek z grupy III zrobił niespodziankę swoim kolegom i koleżankom: podarował muszelki ze Szkocji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

W ostatni piątek marca sala Żabek zamieniła się w teatr. Dzieci z grupy III odgrywały legendę o Wiślanej syrence. Brawo! Było fantastycznie! p. Ewa

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Z pierwszym dniem wiosny Elfiki założyły w kąciku przyrody

hodowlę pietruszki i cebuli. Teraz będą je podlewać, a kiedy wyrosną…

Obiecujemy, że wszystko zjemy! Na zdrowie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

W grupie IV było bardzo kolorowo.
 Dzieci badały właściwości wody, wykonały doświadczenia z barwieniem wody
i łączeniem kolorów. Nie zabrakło zabawy kolorową chustą animacyjną.
Elfiki wszystkim życzą kolorowych dni

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Co to jest filharmonia? Jak zorganizować koncert?
Ile to kosztuje? Czy łatwo dyrygować dużą orkiestrą? Zabawa start!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Już 4 miesiące w naszej sali rośnie las.
Prawdziwy? Oczywiście! Tylko taki tyci, tyci.
To las w słoiku.
Zasadziła ten las z nami mama naszych koleżanek Milenki i Zuzi.
Codziennie go obserwujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Mali i Duzi Podróżnicy uczcili pierwsze dni wiosny wspólną zabawą. Razem przygotowaliśmy przedstawienie dla pani Wiosny. Najpierw wykonywaliśmy ćwiczenia emisyjne i ustalaliśmy z czego byłaby najbardziej zadowolona. Wspólnie graliśmy, śpiewaliśmy, tańczyliśmy do piosenki "Wiosenny deszczyk". Uwieńczeniem naszej pracy było namalowanie obrazka dla pani Wiosny akwarelami. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

W marcu Elfiki poznały pracę fotografa. Dzieci z grupy IV pięknie opowiedziały, po co robi się zdjęcia. Na zajęciach w przedszkolu dowiedziały się również, co potrzebne jest do wykonania ładnych zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01

SŁONECZKA czekają na wiosennych lokatorów.
Serdecznie dziękujemy p. Stasiowi za pomoc
w  zamontowaniu kolejnej budki w naszym ogrodzie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-21

Pani Kasia po raz kolejny odwiedziła nasze przedszkole, by przypomnieć ciekawym świata Małym Podróżnikom zasady bezpieczeństwa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

Zabawa to jest to co każdy przedszkolak lubi najbardziej. Zobaczcie sami...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

W ramach preorientacji zawodowej Żabki odwiedziła pani dentystka, która opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie i przypomniała zasady dbania o higienę jamy ustnej. W podzięce za ciekawą lekcję Żabki podarowały UŚMIECH.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

Bardzo lubimy podróżować, więc jak na Małych Podróżników przystało wybraliśmy się do czarodziejskiej krainy - Teatru. Na tą niezwykłą wycieczkę zabrał nas tatuś Radochny - pan Zbyszek, który jest aktorem. Nie zabrakło też, kolegów z młodszej grupy, którzy przyszli w odwiedziny. Razem wspaniale odgrywaliśmy role przy pomocy pacynek. Wszystkim bardzo się podobało.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

Dnia 15 lutego grupa IV wybrała się do Szkoły Muzycznej na zajęcia pt. ,,dzień w Szkole Muzycznej”. Przedszkolaki poznały szkołę, sale lekcyjne, fragmenty lekcji oraz sale koncertowe. Uczniowie ze Szkoły Muzycznej przygotowali krótki koncert połączony z prezentacją instrumentów muzycznych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

26.02.2019 w grupie III odbyło się spotkanie z tatą Dawida w ramach preorientacji zawodowej. Tata Dawida jest trenerem Jujitsu. W czasie spotkania pan Przemek przypomniał dzieciom podstawowe zasady zdrowego odżywiania oraz jak dbać o kondycję fizyczną swojego organizmu. Nasz kolega Dawid trenuje pod opieką swojego taty i ma już wiele sukcesów. Dawid zademonstrował nam pokaz swoich sił i umiejętności - Brawo! Jesteśmy bardzo dumni z Dawida. Na koniec spotkania była miła niespodzianka. Pan Przemek przygotował dla nas ciekawe ćwiczenia i zabawy sprawnościowe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

"Na zakupy wybrać się czas...". Mali Podróżnicy niedawno mieli okazję wcielić się w role sprzedawcy, klienta, a nawet ochroniarza w mini sklepiku, który wspólnie urządziliśmy z pustych pojemników po produktach żywnościowych i nie tylko. Wykorzystaliśmy także okazję, aby razem upiec prawdziwe ciasto z kupionych składników. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

Dzieci z grupy III znalazły już w naszym ogrodzie pierwsze oznaki wiosny - śliczne przebiśniegi i krokusy. Wiosna tuż tuż !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

SŁONECZKA i ich nauka rysowania pastelami. Pani Joasia uczyła nas rysować twarze naszych najbliższych :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

Bardzo lubimy zajęcia umuzykalniające z ciocią Renią :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-16

Oby Tydzień Dobrego Słowa był co tydzień :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-11

źródło: Internet

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-05

Nasze SŁONECZKA bardzo lubią zajęcia j.angielskiego z ciocią Dorotką :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-05

Przedświąteczny czas nastał a Mali podróżnicy brali udział w przygotowywaniu ciasta. Doskonale wiedzieli jakich składników potrzeba do wyrobienia świątecznych pierniczków. Każdy przedszkolak miał swój udział w tej aktywności. Piernikowe ciasto w następnym dniu zostało rozwałkowane, a następnie dzieci mogły wycinać różne świąteczne kształty. Gotowe pierniczki dzieci mogły zabrać dod domu przed  świętami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-31

W sali gr. III zagościł Mikołaj! Cyba dzieci były bardzo grzeczne... 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11

Grupę II odwiedził niezwykły gość. Pani Dobrochna - siostra naszej Radochny, która jest uczennicą szkoły muzycznej. Zaprezentowała nam instrument muzyczny, który wszystkie dzieci bardzo dobrze znają - gitarę. Mieliśmy okazję posłuchać opowieści o tym z jakiego kraju pochodzi. Poznaliśmy też szczegółowo budowę tego instrumentu i zasady wydobywania się dźwięków. Dzieci już wiedzą, gdzie jest pudło i otwór rezonansowy, gryf, struny i progi. Mieliśmy też okazję posłuchać kilku utworów w wykonaniu naszego wspaniałego gościa. Dzieciom bardzo podobała się ta prezentacja, większość z nich słuchała z zainteresowaniem. Najciekawsze było urządzenie do strojenia gitary, które świeciło na czerwono i zielono - zupełnie jak sygnalizacja świetlna. Zajęcia związane były z preorientacją zawodową.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11

Cóż to był za dzień!!!
„Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy”, zabrzmiał śpiew 100 maluchów na rozpoczęcie uroczystości 100 – lecia Odzyskania Niepodległości w Samorządowym Przedszkolu nr 94 na os. Ogrodowym 3 w Krakowie.
Dyrektorka przedszkola spytała dzieci, czy wiedzą z jakiej okazji, tak pięknie się ubrały i śpiewają hymn Polski. Nawet najmłodsze przedszkolaki wykrzyczały, że to urodziny Polski.
Wszystkie grupy dzieci przygotowały w tym dniu uroczyste występy. Wiersze, pieśni patriotyczne i tańce, to wszystko wzruszało i wzbudzało radość nie tylko w sercu pani dyrektor, ale również znakomitego gościa, która przyjęła zaproszenie na tę uroczystość, kandydatkę na radną miasta Krakowa, Panią Bogumiłę Drabik.
Pani radna, zatańczyła z dziećmi taniec, wysłuchała wierszyków i z wielkim zaangażowaniem odpowiadała, wraz z dziećmi na pytania: „Kto ty jesteś (….), jaki znak twój (….) ?”.
Całą imprezę uświetnił swoją obecnością drugi zaproszony gość, Pan Tadeusz Kostka, znakomity muzyk, który przy akompaniamencie pianina zaśpiewał z dziećmi i paniami kilka pieśni patriotycznych.
Na każdych urodzinach powinien być tort. Nie zabrakło go również i na uroczystościach 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ku wielkiemu zdziwieniu wszystkich dzieci i pań, pani dyrektor wniosła duży biało – czerwony tort z napisem POLSKA i świeczkami z cyfrą 100. Wszyscy uczestnicy wstali i zaśpiewali z ogromną radością i zapałem: „Sto lat, sto lat niech Polska żyje nam….”, na koniec czego wystrzeliło biało - czerwone konfetti. Oczywiście każdy skosztował po kawałku tortu.
Po uroczystości Pani radna, Bogumiła Drabik, serdecznie podziękowała dzieciom za piękne występy. Podkreśliła, że były one wzruszające. Zauważyła również, że już małe dzieci, w tak odważny i piękny sposób mówią i śpiewają o Polsce. Podziwiała ich patriotyczną postawę. Zacytowała przysłowia „Czym skorupka nasiąknie, tym na starość trąci” oraz „Czego Jas się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”, zwracając tym samym uwagę na powagę takich obchodów już u najmłodszych dzieci, w przedszkolach.
Idąc w ślad za myślą Pani radnej, należy zauważyć, że jest to nasz obowiązek, wskrzeszać w młodych sercach, miłość i szacunek do swojej Ojczyzny, symboli narodowych, tradycji i jakże trudnej historii naszego państwa.
Dzieci na zakończenie uroczystości wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”, śpiewając o godz.: 11:11 cztery zwrotki hymnu narodowego.
Dyrektor Urszula Piotrowska
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

To był niezwykły dzień w gr. III. Oto królewny i królowie w integracyjnej zabawie "Witamy na zamku". Pani Ewa zabrała dzieci na wyprawę do krainy wyobraźni i marzeń, gdzie każdy mógł być królem i królową. Do naszej zabawy zaprosiliśmy panią dyrektor, z którą zatańczyliśmy taniec dworski do muzyki barokowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

Gimnastyka to ważna sprawa a przy tym świetna zabawa ! Tak Elfiki pokonywały w swojej sali tor przeszkód. Radziły sobie świetnie !
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-19

Dnia 14 listopada Elfiki wybrały się do Szkoły Podstawowej nr. 80 na koncert PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH zorganizowany przez uczniów klas III. Dodatkowo zostaliśmy oprowadzeni po szkole. Zobaczyliśmy m.in. bibliotekę szkolną, czytelnie, świetlice oraz mieliśmy przyjemność wejść do jednej z klas, usiąść w ławkach i poczuć się jak prawdziwi pierwszoklasiści !
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-19

To nasza twórczość dla Polski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-17

źródło: Internet

W odpowiedzi na apel Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej dzieci z grupy III i IV włączyły się w akcję „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”.

 W piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaśpiewaliśmy wspólnie z innymi dziećmi w przedszkolach, szkołach oraz placówkach oświatowych w kraju i za granicą 4-zwrotkowy hymn narodowy! 

źródło: Internet

Niech ten wyjątkowy dzień zapisze się w historii naszego przedszkola jako pamiątka dla przyszłych pokoleń!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-14

Wszystko ostatnio miało kolor biało- czerwony: serca, chorągiewki, pompony, wiersze, piosenka…
To Elfiki  przygotowywały się do Święta Niepodległości.
Zrobiliśmy tort dla Polski z okazji setnej rocznicy urodzin naszej Ojczyzny.
A zamiast świeczek zapłonęły chorągiewki z serca płynącymi słowami…

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-14

Elfiki w Bibliotece Publicznej dla Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: Gdzie mieszka książeczka?
Dumnie obejrzały wystawę pięknych prac plastycznych dzieci z naszego przedszkola
pt.: „Malowała jesień w parku wszystkie liście…”

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-05

”Kolorowa jesień”  Pod takim tytułem w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Był teatrzyk, zabawa integracyjna przy muzyce, zabawy w kole… Elfiki wraz z rodzicami wyczarowały piękne portrety Pani Jesieni. Zresztą zobaczcie sami…

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-05

Co to jest kultura?
Jak możemy rozwijać swoje zainteresowania?
Dlaczego warto ćwiczyć i trenować?
Elfiki szukały odpowiedzi w NCK-u. Pomogła nam mama Maćka,
 która jest nauczycielem- trenerem tańca nowoczesnego.
Zobaczyliśmy scenę od strony artysty. Jak tam magicznie!
 I tańczyliśmy, tańczyliśmy, tańczyliśmy…

Przepraszamy za jakość zdjęć :) Były robione w ruchu :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Elfiki na zajęciach w przedszkolu poznały wielozmysłowo owoce- oglądały, dotykały, turlały, wąchały, smakowały. Było i na zdrowo i na wesoło i na kolorowo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

W czwartek 18.10.2018 w związku z przerabianą tematyką o jesieni grupa III wybrała się na wycieczkę do Parku Lotników Polskich przy AWF-wie. Na miejscu czekało na nas moc atrakcji!!! Do przedszkola powróciliśmy odprężeni i wzbogaceni  w różnorodne, przyrodnicze doznania zdobyte w czasie jakże  niezwykłego „jesiennego spaceru w parku” z odznaką-nagrodą od ZZK  na piersi „Zielony bohater Krakowa”.

Zobaczcie sami zdjęcia w galerii oraz artykuł w zakładce Kącik dla rodziców!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

W sali u Żabek wyrosło drzewo piękne jesienne drzewo a Karolek o drzewie tym opowie tak: 
Dziś w naszej sali wyrosło drzewo, jesienne drzewo Pani Jesieni, co ma różne liście kolorowe: czerwone, brązowe i zielone. Jak miło ,że to drzewo rośnie w naszej sali, bo jest miło i szczęśliwie. To drzewo ma zielone serce co bije dla wszystkich dzieci. Karolek K. lat 5. Zobaczcie jesienne drzewa malowane przez nas.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

We wrześniu dzieci z grupy IV pilnie poznawały przepisy ruchu drogowego.  W turnieju wiedzy o ruchu drogowym wszystkie Elfiki zdobyły odznaki! Brawo! Bezpieczeństwo to podstawa!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

  

W tym roku dzieci z grupy IV będą poznawały pracę swoich rodziców.  Na początku tego projektu Elfiki pojechały do pizzerii, aby zobaczyć jak pracuje tato naszego kolegi. Zobaczyliśmy jak wyrabia się ciasto i wypieka pizzę. Zjedliśmy też świeżutką pizzę ze składnikami według zamówień dzieci.  Elfiki podobno lepszej jeszcze nigdy nie jadły! Okazało się, że na  pięterku nad pizzerią mieści się biuro - miejsce pracy innego kolegi z naszej grupy. Elfiki zobaczyły więc, jak funkcjonuje biuro, jakich urządzeń i przyborów potrzebuje pracownik biurowy. Zaproszono nas również do sklepu z harfami. Posłuchaliśmy najpierw, co to za instrument, a później mogliśmy spróbować zagrać na prawdziwej harfie glissando…

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

Żabki znają zasady ruchu drogowego, pilnie słuchają i znaków drogowych przestrzegają.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

Mali Podróżnicy chętnie wzięli udział w warsztatach ekologicznych o dzikich zwierzętach. Najpierw oglądaliśmy prezentację multimedialną, z której mogliśmy dowiedzieć się różnych ciekawostek o sowach, wiewiórkach i jeżach. Mogliśmy też zobaczyć prawdziwe sowie pióra i nie tylko, a także bawić się w chowanego. Najbardziej podobały nam się filmiki z karmieniem małej wiewiórki oraz dużego i małego jeża. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

Pokaz baniek mydlanych to jest to co dzieci lubią najbardziej...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

Mali Podróżnicy już od rana zajęli się powtarzaniem zasad ruchu drogowego oraz bezpieczeństwem na drodze. Kiedy przyszła pani strażnik doskonale poradzili sobie z zagadkami, które dla nich przygotowała. Największą atrakcją dla dzieci prócz samych warsztatów z autochodzikiem, była możliwość oglądnięcia i zbadania prawdziwej odznaki! Podróż do krainy bezpieczeństwa zaliczona na 5!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

Po smacznym obiadku. Żabki mile spędzają czas z panią Ewą w naszym ogrodzie, bo ruch to zdrowie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-15

Już przedszkole się zaczyna, biegnie chłopiec i dziewczynka bo tam radość i zabawa już od samego ranka. Żabki w nowej sali już się rozgościły, chętnie z panią Ewą farbkami malowały.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-10

Elfiki

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-08-08

"Alboś myto jacy tacy ...!" Wykazaliśmy się wiedzą podczas turnieju wiedzy o Krakowie! Brawo Misie! Życzę samych 6 w szkole! P. Joasia 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-25

Dnia 20 czerwca wszystkie dzieci wzięły udział w IV  SPARTAKIADZIE „TRZYMAJ  FORMĘ” w ogrodzie przedszkolnym. Zawody rozpoczęły się od zaśpiewania Hymnu naszego przedszkola. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami miały okazję zaprezentować swoje hasła oraz plakaty sportowe. Następnie oglądaliśmy występy taneczne młodzieży, która jak się okazało kiedyś uczęszczała do naszego przedszkola. Potem dzieci podzielone na grupy równocześnie rozgrywały wspaniałe konkurencje, m. in. skok w dal do piasku, bieg slalomem, skoki przez przeszkody, strzał na bramkę. Podczas Spartakiady czekała również na dzieci NIESPODZIANKA w postaci dmuchanego zamku. SPARTAKIADA miała na celu wspólną zabawę i integrację środowiska przedszkolnego oraz promowanie prosportowych i prozdrowotnych postaw wśród najmłodszych. Zapraszamy za rok! KAŻDY PRZEDSZKOLAK  JEST  ZWYCIĘZCĄ !

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-21

Kochani, jak ten czas szybko leci!

Nadszedł czas pożegnań... Drogie Niedźwiadki, byliście wspaniali! 
Nie zapominajcie o nas zbyt szybko! W naszej pamięci pozostaniecie na długi, długi czas. 
Wasze, p. Joasia i p. Monika.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15

Gr II brała udział w warsztatach wg projektu "robimy tlen"  efektem było posadzenie drzewa w przedszkolnym ogrodzie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-14

Pewnego majowego dnia Gromadka Niedźwiadka wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 80, by uczestniczyć w lekcji w klasie III. Pani Lidka wspaniale prowadziła zabawy i zajęcia, a uczniowie opiekowali się swoimi młodszymi kolegami. Niedźwiadki bardzo dobrze radziły sobie z zdaniami stawianymi uczniom, były pełne zapału i radości. W szkole czuły się wyśmienicie! Przecież już niedługo zostaną prawdziwymi uczniami! Monika Przybylska

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Dnia 5.06 w naszym przedszkolu miał odbyć się festyn rodzinny w ogrodzie przedszkolnym. Niestety pogoda w tym roku nie dopisała, ale mimo to dzieci miło spędziły czas na zabawie w przedszkolu. W holu przedszkolna kawiarenka serwowała wyśmienite ciasta i ciasteczka przygotowane przez rodziców oraz chłodne i zdrowe napoje. W salach dzieci bawiły się wesoło przy dźwiękach muzyki. Odbył się także pokaz baniek mydlanych. Każde dziecko zostało też obdarowane kolorowym wiatraczkiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

W środę, 6 czerwca, dzieci z gr. IV wraz z p. Joasią brały udział w międzyprzedszkolnych zawodach sportowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 80. Zabawa była wspaniała, a Gromadka Niedźwiadka zdobyła I miejsce ! GRATULUJEMY. BRAWO MISIE ! Nawet nasza droga p. Marysia bawiła się razem z nami.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Z wielką radością i wdzięcznością prezentujemy Państwu zdjęcia z dzisiejszej akcji. Zaraz z rana  w przedszkolu stawiła się liczna ekipa młodych ludzi z wielkim zapałem do pracy. Wyposażeni  w druciane szczotki, szlifierki, farbę i inne akcesoria, nie zwlekając, zabrali się do pracy. Nasi dobroczyńcy czyścili i malowali ogrodzenie przedszkola i urządzenia ogrodowe służące dzieciom do zabaw. Nie zapomnieli przy tym o zabezpieczeniu folią samochodów parkujących w pobliżu ogrodzenia placówki. Nowego blasku nabrał także przedszkolny kwiatowy ogródek i skalniak. Teraz widać, jak ładne rośliny tam rosną! Oczywiście tereny pracy naszych pracowitych gości zostały zabezpieczone, by nasze ciekawskie dzieci nie zrobiły sobie krzywdy, obserwując te niezwykłe  prace.  Pora, by przedstawić „sprawców” owego niezwykłego przedsięwzięcia. Pomysłodawcą i organizatorką jest mamusia Frania z grupy IV – Pani Małgosia. Pani Małgosia zmobilizowała swoich kolegów z pracy oraz koordynowała całość prac. Ale nie tylko – ubrana w ochronne rękawice wraz z nimi ciężko pracowała. Prace w przedszkolnym ogrodzie zakończyły się około 16.00. Już można zobaczyć efekt tych wielogodzinnych działań. DZIĘKUJEMY!!! Ta praca jest bezcenna, bo z głębi serca! Monika Przybylska

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Dnia 4.06 wszystkie dzieci miały okazję obejrzeć bajkę muzyczną pt.: "JAŚ I MAŁGOSIA" J. Brzechwy w wykonaniu rodziców naszych przedszkolaków, którzy z ogromnym zaangażowaniem brali udział w projekcie "Teatr Mamy i Taty". Był to prezent dla dzieci z okazji ich święta obchodzonego 1.06. Nasz zespół teatralny wystąpił też w przeglądzie o tej samej nazwie w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida SFINKS, na os. Górali. Gratulujemy uczestnikom wspaniałej gry aktorskiej.W rolach głównych wystąpili: JAŚ - Jan Walas, MAŁGOSIA - Ewa Szydło, CZAROWNICA - Ewa Lisowska - Kania, WILK - Mateusz Biały, DRWAL - Marcin Byrski, NARRATOR - Daniel Szymonowicz, MAMA - Paulina Białoń. Reżyseria, Scenografia, Muzyka: Ewa Pańtak i Sylwia Niewitała.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Mali Podróżnicy bardzo lubią zabawę na sprzęcie ogrodowym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-07

W czwartek , 26 kwietnia , starszaki odwiedziły Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Mieliśmy okazję poczuć klimat dawnej wsi z przed wielu, wielu lat. Zaczęliśmy zwiedzanie od krakowskiej chaty, mieliśmy okazję zajrzeć też do miejsca gdzie falowano sukno np. na sukmany i inne wierzchnie ubrania. Nie lada atrakcją było odwiedzenie dawnej szkoły. Tu mogliśmy zasiąść w ławkach i na tabliczkach (dzieci nazwały je "tabletami" :)) ) napisać kredą swoje imiona. Dziewczynki zachwyciła oczywiście ekspozycja strojów ludowych, a chłopcy żywo byli zainteresowani pracą dzieci na dawnej wsi polskiej. Mieliśmy także okazję pobawić się tak, jak bawiły się dawniej dzieci, w łapanie klocka na haczyk. Wiemy już, że kiedyś wszystkie zabawki były drewniane, np. bączki, które puszczaliśmy razem z panią. Poznaliśmy wiele narzędzi do pracy w polu i gospodarstwie domowym. Do największych eksponatów należał sąsiek na zboże i beczka do kiszenia kapusty. Zajrzeliśmy też do kuźni oraz sali z szopkami i pisankami. Wycieczka była bardzo udana! P. Joasia i cała Gromadka. :) 
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-27

źródło: Internet

Mali i Duzi Podróżnicy wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach edukacyjnych metodą Ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Spotkanie poprowadziła pani psycholog Joanna Gębik. Na zajęciach dzieci i rodzice, pracowali w parach. Posługiwali się jak nazwa metody „Ruch Rozwijający” wskazuje, ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego. Wszyscy uczestnicy aktywnie brali udział w zabawach i ćwiczeniach proponowanych przez naszego gościa. Na twarzach dzieci i rodziców przez cały czas malowały się szerokie uśmiechy wywołane przez szereg emocji. Udział w warsztatach wymagał dużego nakładu siły, więc większość z nas wracało do domów zmęczonych, ale SZCZĘŚLIWYCH.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-26

Żabki na warsztatach literackich w bibliotece publicznej na os.Zgody podczas , których słuchały pięknej literatury uwrażliwiające na problemy naszej Ziemi  wynikające z zanieczyszczenia środowiska .Dzieci robiły ekologiczne zakupy a potem segregowały śmieci do odpowiednich pojemników .W ten sposób  przypomniały sobie zasady prawidłowej selekcji odpadami , które poznały podczas Dni Ziemi w przedszkolu .Na zakończenie zajęć sprawnie zgniatały gazety w kulki i wylkejały nimi ekologicznego jężyka metodą ze "starego nowe".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-26

W ramach współpracy z rodzicami do Małych i Dużych Podróżników przybył ważny gość, który opowiedział nam o swojej pracy zawodowej. Była to mama Kalinki, która jest lekarzem. Wspólnie zastanawialiśmy się nad potrzebami korzystania z wizyty lekarskiej i oglądaliśmy wiele ciekawych przedmiotów, które przydają się w pracy lekarza i pielęgniarki. Na koniec wszystkie dzieci mogły wcielić się w role lekarzy i pacjentów oraz odgrywać scenki sytuacyjne. Serdecznie dziękujemy mamie Kalinki, która poświęciła nam swój czas i zechciała podzielić się swoją wiedzą zawodową.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-26

Dnia 24.04.2018 Mali podróżnicy wybrali się do MPO i zwiedzali Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych „Lamusownię” przy ul. Nowohuckiej 1. Jest to miejsce, do którego każdy mieszkaniec Krakowa może bez dodatkowych opłat przywieźć nietypowe odpady – np. odpady budowlane, drewno, gruz, meble, opony, a także elektroodpady (pralki, lodówki, telewizory, komputery itp.). Zapraszamy do Galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-25

W ramach realizacji programu BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA naszą grupę odwiedził bardzo miły gość,  pani Beatka, babcia naszego kolegi , Bartusia Rakowskiego. A kto najpiękniej czyta bajki ?! Przecież wiadomo, babcie ! Pani Beatka zapoznała nas z przygodami Pama Kuleczki i jego przyjaciół, kaczki Katastrofy i psa Pypcia. Dzięki książeczce wiemy już co to są skojarzenia, do czego przydają się różowe okulary i że potwory też można pulubić. Dziękujemy babci Bartusia i zapraszamy wszystkich dziadków do wspólnego czytania. P.Joasia i Misie

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-25

Dnia 27.04.2018, dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Klubu WERSALIK Ośrodka Kultury Nowa Huta na os. Ogrodowym 15 na przedstawienie związane z tematyką bezpieczeństwa przygotowanego przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W programie: bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez jezdnie, zachowanie w przypadku spotkania się z obcym oraz psem. Zobaczcie sami...
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-23

źródło: Internet

Już minął rok i znowu w naszym przedszkolu obchodzone były Dni Ziemi. W odświętnie udekorowanej sali oddz. 1 spotkały się wszystkie przedszkolaki. Były piosenki, inscenizacje i wiersze w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup.  Każda z grup prezentowała swój okrzyk oraz samodzielnie wykonany plakat. Dzieci wykazały się wiadomościami na temat ochrony środowiska. Na zakończenie wspólnie odśpiewały ułożoną przez panią Ewę piosenkę o ochronie krakowskiego powietrza. Całość spotkania przygotowała i prowadziła także pani Ewa. Na zakończenie w ogrodzie przedszkolnym zasadzone zostały drzewka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

Dnia 17.04.2018r. dzieci z grupy III brały udział w warsztatach chemicznych „Cztery żywioły” Zobaczyliśmy ogień, wodę zmieniającą kolor, nadmuchiwanie balona oraz hodowlę chemicznych roślin.  Wszystko to działo się z użyciem  roztworów i gazów chemicznych w prawdziwej pracowni chemicznej Szkoly Podstawowej Emmanuel na os. Uroczym. Elfiki spędziły również radosne chwile grając i bawiąc się na świetlicy

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

W środę,  18 kwietnia dzieci z gr. IV wzięły udział w konkursie pt. "Muzykowanie u Carla Orffa-wiosenne  dyrygowanie", ktorego organizatorem było Przedszkole Nr 46. Wszystkie Misie spisały się na medal ! Było wspaniale. P. Joasia z Misiami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

Gr. II brała udział w konkursie

Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli 

w Domu Harcerza.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

Pogoda w sam raz na zajęcia sportowe w ogrodzie :) Moje Misie w akcji. P. Joasia

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-13

W poprzednim tygodniu Elfiki trochę eksperymentowały i chyba bardzo im się to podobało … Utrwaliliśmy sobie podstawowe barwy i łączyliśmy różne kolory. Nie zabrakło również doświadczenia z tęczą, którą zrobiliśmy z kolorowych cukierków. Było wiele wrażeń i pozytywnych emocji.

data dodania: 2018-04-10

źródło: Internet

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny Elfiki wybrały się do muzeum PRL-u na warsztaty pt.  ,,Motoryzacja w PRL-u czyli Maluchy, Warszawy i Syrenki” Pani, która prowadziła zajęcia opowiedziała dzieciom o starych samochodach oraz pokazała jak wyglądają. Elfiki same stworzyły własne pojazdy oraz opowiedziały o nich. Zobaczcie Państwo sami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

Mali podróżnicy 21.03. wybrali się na pierwszy wiosenny spacer osiedlowymi uliczkami. Ich zadaniem było odnaleźć ślady, które zostawiła pani Wiosna. Wszystkie dzieci z ochotą przyglądały się zmieniającej się przyrodzie: pięknym wiosennym kwiatom, pąkom pojawiającym się na gałęziach drzew. Udało nam się też posłuchać śpiewu ptaków i obejrzeć sikorkę z bliska. Zobaczcie sami relacje z naszej wiosennej wyprawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

15.03.2018 dzieci z grupy IV Gromadka Niedźwiadka wzięły udział w V Przeglądzie Piosenki Angielskiej Eyes on Kids zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 105.  Uczestników przeglądu sala gimnastyczna Szkoły wprost nie mogła pomieścić! „Niedźwiadki” zaśpiewały piosenkę "The wheels on the bus". Emocje dzieci były ogromne! Występ był udany, nagrodzony brawami. Dzieci  w nagrodę dostały pamiątkowy dyplom, plakietki i grę edukacyjną dla całej grupy. Dzieci przygotowała nauczycielka grupy IV. Monika Przybylska.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Żabki uczciły nadchodzącą Wiosnę w swojej grupie zajęciami plastycznymi. Dzieci miały okazję pokazać swoje wielobarwne "Wiosenne malowanie" techniką mokre w mokre. Inspiracją do ich twórczej działalności było nagranie z dźwiękami budzącej się do życia wiosny. Zobaczcie sami efekty naszej pracy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

NOWY SEZON AKADEMII PRZEDSZKOLAKA

 W piątek 09.03.2018 r. dzieci z grupy IV Gromadka Niedźwiadka rozpoczęły nowy, wiosenny sezon uczestnictwa w zajęciach sportowych na Tauron Arenie. Czekały na to z niecierpliwością i bardzo chętnie podjęły to zadanie. Radości było co niemiara! Wszyscy wykonywali zadania sprawnie  i szybko. Uśmiechnięte miny wystarczą za dowód!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-11

Dzieci z grupy II bawią się w teatrzyk, może któreś z nich zostanie aktorem?

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

02.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 105 odbyła się jubileuszowa X edycja Olimpiady o puchar Dyrektora Szkoły. W olimpiadzie udział wzięło 8 przedszkoli z Nowej Huty. Były też dzieci z grupy 4 naszego przedszkola. W pięknej nowej sali gimnastycznej na dzieci czekały konkurencje o bardzo intrygujących nazwach: np. ubieranie bałwanka, sadzenie roślin, ubijanie trawnika, slalom między kwiatami, kopiec kreta, czołganie w tunelu. Przedszkolaki musiały wykazać się prędkością, gibkością, sprężystością i innymi umiejętnościami wymagającymi prawdziwie sportowego ducha walki. A tego naszym Niedźwiadkom nie brakowało!

   

Sędziowie skrupulatnie mierzyli osiągnięcia. Na koniec zadaniem wszystkich uczestników było wykonanie ekologicznego tulipana. Każdy starał się, by jego praca była jak najładniejsza! Potem już tylko ogłoszenie wyników, wręczenie medali i pamiątkowych dyplomów. Zdobyliśmy 5 miejsce! Wprawdzie to nie puchar, ale jak dzieci stwierdziły najważniejsza była dobra zabawa! A tej nie brakowało! Gratulacje dla Gromadki Niedźwiadka! To nasza pierwsza taka olimpiada, ale pewnie nie ostatnia...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

Już chyba wiosna się budzi, mimo mrozu i śniegu, bo w grupie II przebudził się mały ślimaczek i odważnie spaceruje po listkach fiołka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

21.02. to Narodowy Dzień Języka Polskiego. Tego dnia dzieci z grupy 3 i 4 naszego przedszkola zostały zaproszone do biblioteki publicznej na os. Uroczym. Tam uczestniczyły w bardzo miłym spotkaniu – pani bibliotekarka przygotowała bardzo ciekawe zajęcia. Było więc oglądanie filmu  o małej Rózi i jej trochę leniwym języczku Romku, słuchanie czytanych przez panią wesołych wierszy z trudnymi do wypowiedzenia słowami. Dzieci wspólnie z Romkiem i Rózią „sprzątały” swoje domki, czyli ćwiczyły usta, wargi i języki. Nie zabrakło także językowych „łamańców” np. król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego. Dzieci poradziły sobie z nimi świetnie, czym wzbudziły uznanie pani prowadzącej zajęcia. Na koniec przedszkolaki otrzymały pamiątki – zakładki do książek. To było bardzo ciekawe i wesołe spotkanie!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-26

26.02.2018 do przedszkola zawitał oczekiwany gość – pani funkcjonariusz Straży Miejskiej. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na drodze – każdy przedszkolak musi wiedzieć, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach i drogach, jak dbać  o bezpieczeństwo swoje i innych. Ten temat nigdy nie jest wyczerpany! Pani funkcjonariusz odwiedziła wszystkie dzieci w salach zabaw. Miłym zakończeniem była zabawa – można było kierować autobusem, samochodem osobowym, być policjantem lub pracownikiem stacji benzynowej. Oczywiście piesi też byli – spacerowali po ulicach, oczekiwali na przystanku na autobus… Na zakończenie przedszkolaki z Gromadki Niedźwiadka zaśpiewały swoje ulubione piosenki zimowe. Pani Strażnik bardzo się podobało i obiecała znów nas  odwiedzić!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-26

źródło: Internet

Jak każdego roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Bal prowadził klaun, a obecne były wróżki, pajace, postacie z komiksów i bajek. Nie wszystkich balowiczów można było poznać, no bo jak rozpoznać Lorda Wadera lub swawolną Pipi? Była też Pani Zima oraz Tajemnicza Dama. Nie zabrakło również ożywczego poczęstunku, by siły dopisywały. Pan fotograf wykonał dzieciom pamiątkowe zdjęcia, a co jeszcze tam się działo, tego nie sposób opisać…

Szkoda, że karnawał tak szybko się kończy, ale następny taki bal już za rok!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

źródło: Internet

Czy ktoś już Państwu mówił, że Elfiki potrafią wyczarować coś z niczego ? 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

źródło: Internet

Żabki mile wspominają wrażenia ze spektaklu teatralnego o tematyce ekologicznej pt. "Kolory miasta".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-06

Mali Podróżnicy po raz kolejny wybrali się w niezwykłą podróż, tym razem do KRAINY LODU. Wyprawa była bardzo wymagająca. Najpierw musieliśmy przywołać panią Zimę, która z papieru wyczarowała śnieżne kule. Oczywiście nie obyłoby się bez pomocy naszych rodziców, którzy dzielnie próbowali dotrzymać kroku swoim pociechom. Uczestnicy zabawy próbowali też swoich sił w "Bitwie na śnieżki". To było to co Małym Podróżnikom podobało się najbardziej! Kiedy rozruszaliśmy się nieco, nadszedł czas na "lepienie" bałwana, z resztą sami zobaczcie. Zapraszamy do obejrzenia naszej bałwankowej wystawy pełnej braci i sióstr Olafa. Każdemu Podróżnikowi zarówno Małemu jak i Dużemu dobrze zrobiła przygoda w "Krainie Lodu". 
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-27

źródło: Internet

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-24

źródło: Internet

W ten wyjątkowy grudniowy dzień stoły do obiadu zostały pięknie nakryte. W radosnych nastrojach spotkaliśmy się przy wigilijnym stole w przedszkolu.  Dzieci połamały się opłatkiem ze swoimi rówieśnikami,  popłynęły z serca gorące życzenia… W sali czekała na nas pod choinką niespodzianka od Aniołka. A może to Gwiazdka przyniosła nam prezenty? Wigilijne spotkanie zakończyliśmy śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie gitary…

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-24

ŹRÓDŁO: INTERNET

Dnia 11 stycznia 2018r. dzieci z grupy 3 obejrzały wystawę „Bufet pod Kombinatem” i wzięły udział w warsztatach „Jesz, co chcesz- wolność wyboru” w ramach projektu „Słoneczna Integracja”. Była to dla nas podróż przez historię lokali gastronomicznych Nowej Huty oraz możliwość wypowiedzenia się o swoich ulubionych potrawach. Wstąpiliśmy również zobaczyć jak wygląda bar mleczny. Spacerkiem obeszliśmy także Plac Centralny, na którym zachwyciła nas choinka i przepiękna Szopka Krakowska. Ładnie jest w tej naszej Nowej Hucie

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-19

źródło: Internet

„W wieczór wigilijny niech kolęda płynie, o biednej stajence i małej Dziecinie…” Jasełka u Elfików Grudzień 2017

Elfiki z grupy III czekając na Święta Bożego Narodzenia przygotowały z pomocą swoich nauczycielek Jasełka. Chcieliśmy opowiedzieć i wyśpiewać, jak w stajence przyszedł  na świat Jezus mały. Sprawiało to nam wiele radości, było też dużo emocji.
 I bardzo czekaliśmy na występ przed rodzicami… Śpiewaliśmy z całej duszy,  bo w naszej opowieści była i stajenka i żłóbeczek z Dzieciątkiem, i Maryja z Józefem, i gospodarz, i pasterze, i królowie, aniołowie… A nad głowami świeciła nam Gwiazda Betlejemska, która zawsze wskazuje dobrą drogę…

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-19

źródło: Internet

Dnia 8.01.2018. grupa Elfików oraz Niedźwiadków wybrała się do Szkoły Podstawowej nr. 80 na wspólne kolędowanie przy szkolnej choince. Uczniowie z klas III przygotowali piękny występ połączony z kolędowaniem. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po szkole, przyjrzeliśmy się jak wygląda szkolna czytelnia oraz zajrzeliśmy do poszczególnych klas gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez uczniów oraz ich panie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

źródło: Internet

Elfiki nie mogą się już doczekać prawdziwej zimy więc wspólnie postanowiliśmy wykonać zimową pracę plastyczną. Zobaczcie sami jak pięknie pracowali :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

 Serdeczne podziękowania dla Pana Jana Walasa, taty Frania i Marysi oraz uczniów klasy IIB XI L.O. za wizytę w naszym przedszkolu.

Przedszkolaki bardzo lubią prezenty, a ten był wyjątkowy !

Bajka „Kopciuszek” w Waszym wykonaniu bardzo nam się podobała, a wspólne kolędowanie wprowadziło nas w wyjątkowy przedświąteczny nastrój.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i gratulujemy talentów wokalnych i aktorskich. Wam i Waszym rodzinom życzymy Wesołych Świąt !

 

Dzieci i personel Przedszkola 94.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-27

15.12.2017 dzieci z grupy IV – Gromadka Niedźwiadka odwiedziły Szkołę Emmanuel na os. Uroczym w Krakowie. Jest to szkoła z oddziałami integracyjnymi, kierująca się wartościami chrześcijańskimi. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Dzieci mogły zapoznać się z niektórymi pracowniami funkcjonującymi w szkole, m.in. poznać, jak czuje się w codziennym środowisku człowiek autystyczny, pozbawiony sprawności fizycznej. Dzieci miały także okazję uczestniczyć  w zabawach rozwijających wrażliwość zmysłów. Na zakończenie wszyscy mogli poczęstować się „małym co nieco”. Zostaliśmy także obdarowani prezentami i wspaniałymi życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Największe wrażenie na dzieciach wywarł film obrazujący odbieranie świata przez osoby autystyczne. To była piękna i kształcąca wizyta. Pani Monika.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-17

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie na występ Małych Podróżników i pyszny poczęstunek dla dzieci. 
Było nam niezwykle miło Państwa gościć i pokazać naszą historię Bożego Narodzenia
Jeszcze raz pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne:
 
Aby Maleńka Miłość, która niebawem narodzi się w Betlejem, 
zamieszkała w Państwa sercach i domach, po to by wszystkim przynieść radość oraz pokój.
 
Dziękujemy, Mali i Duzi Podróżnicy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-17

Wszystkim rodzicom i gościom serdecznie dziękujemy za wspólne przedświąteczne spotkanie. Życzymy aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze wzajemnej miłości, życzliwości i zrozumienia, w zdrowiu oraz radości rozlewających się na kolejny Nowy 2018 Rok.

Panie i dzieci z Gromadki Niedźwiadka

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-17

Z  dumą i radością  p. Ewa  przekazuje  wspaniałą wiadomość gr II !

Basia Kania i Natalka Kozak zdobyły III miejsce dla naszego przedszkola w kategorii – zespoły  w XV Krakowskim Jubileuszowym Konkursie Tradycyjnej Pieśni i Piosenki Polskiej z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Brawo !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-17

Mile wspominamy ten dzień ,który bardzo przybliżył nas do Betlejem ,zwłaszcza w towarzystwie  „niespodzianki” Trzech Króli – bardzo znanych i kochanych tatusiów Nadii, Szymona i Stasia .Bardzo dziękujemy za wspólne przeżywanie tej wielkiej tajemnicy w wielkiej radości .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-17

źródło: Internet

Żabki i Mali Podróżnicy z niecierpliwością oczekiwali wizyty wyjątkowego gościa - Górnika z Kopalni soli w Wieliczce, który opowiedział naszym milusińskim o swoim zawodzie oraz pracy głęboko pod ziemią, gdzie wydobywana jest sól kamienna. Dzieci miały również okazję obejrzeć strój górnika. Nie zabrakło też legendy o św. Kindze, którą przedstawił nasz gość. Zapraszamy do oglądania wspólnej galerii zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06

Dnia 6 grudnia 2017r. nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość-górnik.  Przyjechał prosto z kopalni soli w Wieliczce. Sól jest ważnym  skarbem  ziemi- jest bardzo potrzebna ludziom do życia. Używamy jej po prostu w kuchni, ale także w przemyśle. Górnik opowiedział dzieciom legendę o królowej Kindze, która jest patronką kopalni soli w Wieliczce. Opowiedział również o swojej ciężkiej pracy,  jak wygląda strój górnika, gdy zjeżdża w głąb ziemi, aby w ciemnościach wydobywać  sól kamienną. A my ze swej strony podarowaliśmy  górnikowi lampion bożonarodzeniowy i pożegnaliśmy miłego gościa tradycyjnym Szczęść Boże! P. Zosia

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06

Zajęcia otwarte, warsztaty patriotyczne dla dzieci i rodziców – To moja Polska. Żabki odbyły lot balonami, aby zobaczyć Polskę, a potem wędrowały z panią Ewą szlakiem wiślanym zwiedzając nasz piękny kraj od gór po samo morze. W czasie tej podróży Żabki wykazały się dużą wiedzą o swojej Ojczyźnie, dlatego w nagrodę zdobyły dyplom Polaka Przedszkolaka – brawo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU !

źródło: Internet

Najgrzeczniejsze dzieci, czyli nasze przedszkolaki, Mikołaj odwiedził już dziś !

Na początek, niespodzianka, teatrzyk pt. „KRÓLOWA ŚNIEGU” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego SZTUKA.

Potem oczywiście serdeczne powitania Mikołaja w salach, prezenty i pamiątkowe fotografie.

 Joanna Niedźwiedź

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

Dnia 30 listopada odwiedziła Nas Pani Karolina, która miała okazję zwiedzić Chiny i poznać tamtejszą kulturę. Dzięki niej poznaliśmy chińskie wynalazki, przebieraliśmy się w różnokolorowe stroje oraz mogliśmy podjąć próbę posługiwania się pałeczkami – przyznaję wyszło Nam całkiem dobrze. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

„Fryderyk Chopin- wielki polski kompozytor” koncert w Szkole Muzycznej 29 XI 2017r.

ŹRÓDŁO: INTERNET

Elfiki z grupy III wybrały się w wyjątkową podróż-śladami naszego wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.
W Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza na os. Centrum E wzięliśmy udział w wyjątkowej audycji słowno- muzycznej. Przybył na nią nawet mały Frycek- Fryderyk,  który opowiedział nam o swoim pierwszym koncercie! Wysłuchaliśmy najpopularniejszych kompozycji Fryderyka Chopina w  pięknym wykonaniu uczennic ze szkoły muzycznej. 
Pani Zofia Steczkowska bardzo ciekawie opowiedziała nam o życiu i twórczości Chopina. I zachęciła dzieci do rozwijania swoich talentów P. Zosia

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

Dnia 30.11.2017 Mali Podróżnicy i Żabki wybrali się do krainy wielkich wynalazków CHIN. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

Dnia 28 listopada w MDK Dom Harcerza odbył się już XV Krakowski Jubileuszowy konkurs Tradycyjnej Pieśni i Piosenki Polskiej z okazji Odzyskania Niepodległości Jesteśmy bardzo dumni ,że Natalka i Basia z grupy II wspaniale  reprezentowały nasze przedszkole. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

Dnia 24.11.2017r. w Naszym Przedszkolu odbyła się III edycja między przedszkolnego konkursu piosenki ,,Zaśpiewaj razem z nami” dla dzieci z przedszkoli dzielnicy XVIII. Dzieci biorące udział w przeglądzie miały możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień muzycznych. Wszyscy uczestnicy dostarczyli nam wielu radości i wzruszeń. 

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy oraz życzymy dalszych sukcesów, udanych konkursów i do zobaczenia w kolejnej (miejmy nadzieję) IV edycji konkursu ,,Zaśpiewaj razem z nami”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

Dnia 17.11.2017r. pomimo brzydkiej pogody Elfikom nie zabrakło chęci i wybrały się na spotkanie z okazji  Święta Niepodległości do Szkoły Podstawowej nr. 80. Mieliśmy okazję zobaczyć jak nasi starsi koledzy przygotowali występ z okazji 11 listopada. Wysłuchaliśmy piosenki patriotyczne, z godnością i szacunkiem odśpiewaliśmy nasz hymn oraz zapoznaliśmy się z tańcem narodowym.  Następnie zostaliśmy oprowadzeni po szkole, zobaczyliśmy jak wyglądają szkolne korytarze, świetlica oraz sale. Mogliśmy usiąść w ławkach i poczuć się jak na prawdziwej lekcji.  Elfiki jednogłośnie stwierdziły, że to była świetna wyprawa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

źródło: Internet

Dziś do przedszkola Elfiki przyprowadziły swoich małych i wielkich pluszowych ulubieńców. Odbyły się wesołe zabawy z pluszowymi misiami, był słodki poczęstunek oraz co najważniejsze – uśmiech z twarzy nie znikał. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

źródło: Internet

Dnia 27.11.2017 Mali Podróżnicy odwiedzili kolejną krainę - "Misiolandię". W związku z obchodami dnia pluszowego misia nasze maluchy przyniosły do przedszkola swoich pluszowych ulubieńców, wśród których znalazły się nie tylko misie, ale też słoń, kotek, biedronka i piesek. Na początku tego wyjątkowego dnia wszystkie dzieci ochoczo brały udział w popularnej zabawie "Stary niedźwiedź mocno śpi". Następnie wspólnie przypomnieliśmy sobie znanych misiowych bohaterów bajek m. in. Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Paddingtona i wielu innych. Każdy maluch z dużą przyjemnością miał okazję przedstawić swojego pluszaka, a i dla tych którzy zapomnieli ich wziąć z domu, znaleźli się i przedszkolni ulubieńcy. Mali Podróżnicy wykonywali także misiowe maski oraz próbowali wyśmienitego miodu. Uwieńczeniem naszych wspólnych aktywności była taneczna zabawa z chustą animacyjną do piosenki "Gummi miś". Takie podróże to coś, co lubimy najbardziej. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

źródło: Internet

W czwartek 23.11 Mali Podróżnicy otrzymali zaproszenie od przemiłego gościa - smoka Adasia Wawelskiego do odbycia podróży do Krakowa - miasta królów polskich. Smok Adaś pokrótce przedstawił dzieciom legendę o straszliwym smoku wawelskim, który niegdyś mieszkał w pieczarze nieopodal grodu króla Kraka. Na szczęście potwór został zwyciężony przez dzielnego Szewczyka Dratewkę i jego wyśmienity pomysł na "nadziewaną baraninkę". Mali podróżnicy z chęcią wybrali się w podróż w poszukiwaniu dobrych smoków. Musieli też wspólnie z rodzicami wykonać kilka zadań. Próbowali naśladować odgłosy wydawane przez smoka: ryczeli jak złe smoki, śmiali się jak smoki zadowolone, mlaskali jak jedzące smoki; chłeptali wodę – jak smoki spragnione wody i ziali ogniem. Poruszali się też jak smoki: gumowe, na sprężynkach, ciężkie, zmęczone, wesołe, skrzydlate, zmarznięte. Na koniec Duzi i Mali Podróżnicy mieli okazję wykonać swojego własnego smoka z masy perłowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

źródło: Internet

W czwartek, 23 listopada grupa starszaków odwiedziła Kopalnię Soli Wieliczka. Na początek mała przekąska w uroczej altance z widokiem na tężnię i park, jakże uroczy w promieniach słońca, które grzało chyba specjalnie dla nas Potem 350 schodów w dół ! Znaleźliśmy się 135 metrów pod ziemią, by odkrywać największe skarby wielickiej kopalni. Było bardzo ciekawie, czasami tajemniczo i nastrojowo. A największe wrażenie zrobiła na nas oczywiście Kaplica Św. Kingi z solnymi żyrandolami i wspaniałymi płaskorzeźbami w solnych ścianach, solne jeziora, majestatyczne komory. Warto było ten moment uwiecznić na pamiątkowej fotografii! Na koniec odwiedziliśmy salę multimedialną, gdzie na interaktywnych monitorach mogliśmy obejrzeć prezentacje związane z solą, kopalnią i historią regionu. Wielkie wrażenie robi też kino 3D ! Film o historii i rozwoju muzeum wielickiego w takim wymiarze to dopiero coś! Czuło się nawet jazdę górniczymi wagonikami! A potem już jazda w górę, oczywiście klatkowymi windami. To dopiero przeżycie! Było wspaniale! Gromadka Niedźwiadka i p. Joasia

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-23

Grupa II miło i bardzo ciekawie spędziła czas przed południem. W bibliotece na os. Zgody braliśmy udział w warsztatach edukacyjnych o Polsce. Mieliśmy okazje też oglądać nasze prace plastyczne oraz kolegów z naszego przedszkola wystawione w witrynie biblioteki o naszym pięknym kraju. A potem razem ze słońcem wesoła zabawa w naszym ogrodzie. Pani Ewa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-23

źródło: Internet

Dnia 14 listopada 2017r. do sali Elfików znowu zawitali ważni goście. Temat naszego spotkania brzmiał : ,,Kocham Cię Polsko!”  Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne przed swoimi rodzicami  oraz wzięły udział w quizie o naszym kraju. Każdy z pytaniami poradził sobie wyśmienicie i bezbłędnie na nie odpowiadał! Popołudnie było bardzo udane.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-19

Dnia 13.11.2017 w naszym przedszkolu odbył się uroczysty poranek z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor. Potem odśpiewano Hymn Polski. Każda  z grup przedstawiła piękny program: dzieci śpiewały piosenki patriotyczne, recytowały wiersze  i prezentowały tańce. Dodatkową atrakcją było spotkanie z grupą Dziejawa, która opowiedziała  o początkach państwa polskiego. Spotkanie było bardzo udane i uroczyste.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-19

źródło: Internet

10 listopada 2017r.dzieci z grupy III były w Bibliotece Publicznej dla Dzieci na os. Zgody 7 na lekcji bibliotecznej pt. „Polska, moja Ojczyzna”.

Podczas lekcji Elfiki utrwaliły sobie informacje na temat polskich symboli narodowych, słuchały fragmentu opowiadania M. Kownackiej o świętowaniu Dnia Niepodległości w Plastusiowie. Dzieci uczyły się wiersza o dzielnych żołnierzach, którzy walczą za swoją Ojczyznę- Polskę, a na pamiątkę samodzielnie wykonały dla siebie kotyliony w barwach biało-czerwonych.

To spotkanie dało nam poczuć radość i dumę, że naszą ojczyzną jest Polska!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Dzień  24 października 2017r.był dla Elfików wyjątkowy. Tego dnia popołudniu przyszli do naszej sali rodzice i  bawili się ze swoimi pociechami. Zajęcia poprowadziła specjalistka od zajęć Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn’e, nasza pani psycholog Joanna Gębik. Atmosfera i zabawa były cudowne. Z resztą popatrzcie sami…

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-05

Elfiki poznawały w przedszkolu jesienne zwyczaje zwierząt leśnych. Oglądały teatrzyk sylwet podstawie utworu Marii Kownackiej „Idzie zima, chudy nie przetrzyma” , z którego dowiedziały się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jak ważne dla zwierząt jest zgromadzenie tłuszczyku pod skórą. Elfiki spróbowały samodzielnie ułożyć opowiadanie o lisku Rudej Kitce. Wyszło ciekawie, a co najważniejsze dzieci miały pomysły i  potrafiły je wypowiedzieć.

Tadzik: „Był sobie lis, który spotkał wilka. Jagoda: I przyszedł dzik. Franio: A duży lis powiedział, że mniejszy lis jest jego kolegą. Wiki: Zauważyla ich sarenka. Zosia: Sarna spotkała się z jeżykiem i z lisem. Maja: I wtedy dzik ich wygonił. Dawid: I wtedy jeż ukłuł tych, kto ich wygonił. P. Zosia: Czyli kogo ukłuł? Dawid: Dzika. Oskar: I zobaczyły liska robaczki. Kuba: I się zdenerwowały, że ten dzik nie jest tak miły jak inne zwierzęta. Jagoda: Później sarenka zobaczyła wilka i lisa. Dawid: A potem królik nadszedł i spotkał swojego latającego kolegę- dzięcioła. Zosia: Zając sobie skakał po łące i zobaczył żuczka. Patryk: Żuczek spotkał pająka. Oskar: I robaczki króliczka ugryzły. Martynka: A potem przyszedł pajączek i zapuścił sieć. Wiki: I wtedy wilk poszedł do lisa. Kuba: I powiedział, że Uważaj, uważaj na dzika, no bo on jest bardzo zdenerwowany. A jak dzik jest zdenerwowany to jest bardzo groźny. Ktoś: I ma kły. Franio: A duży lis powiedział, że pająk dobrze zrobił. Kuba: A dzięcioł ich wszystkich pogodził. Dawid: Jeszcze chciałem coś powiedzieć. Jeż wygonił dzika i opowiedział wszystkim, że wygonił i mogą spokojnie żyć. Patryk: I zjadł pająka. Oskar się rozpłakał : Nie zjadł. P. Zosia: Czyli Oskar się nie chce, żeby zjedzono pająka. To może zakończmy na tym, co powiedział Dawid i będziemy mieli szczęśliwe zakończenie? Dzieci: Tak. P. Zosia: Jaki tytuł moglibyśmy dać do tego opowiadania? Oskar: Lis i wilk. Ktoś: Lis i dzik

Na koniec dzieci robiły zwierzęta leśne z masy solnej. Najpierw odbijaliśmy zwierzęta od foremek- najwięcej było oczywiście lisków, chociaż równie ważne w lesie były wiewiórki, ślimaki, jeże oraz łosie. Masy solnej wystarczyło także do samodzielnego wykonania tego, co kto chciał. I powstały piękne  różności, które Elfiki po wysuszeniu wezmą do domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-05

Grupa II z radością przygotowuje się do wielkiego święta Polski z okazji 11 listopada Żabki malują, uczą się wierszy i piosenek. Pani Ewa

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

Żabki na Wawelu bacznie się rozglądają w poszukiwaniu smoka wawelskiego... O! Znalazły nad Wisłą. Okazuje się, że jest całkiem mały i nawet sympatyczny kiedy patrzymy na niego z góry i bucha ogniem, ale fajnie. Pani Ewa.

Na Kanoniczej w Muzeum Żabki szukały ukrytych w obrazach i rzeźbach, niezwykłych zwierząt - gryfa, lwa i smoka - bohaterów starych legend. Pani Ewa.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

W piątek 20.10.17 Mali Podróżnicy odwiedzili KOLOROWE INDIE! Warsztaty edukacyjne wzbogaciły wiedzę najmłodszych przedszkolaków nt kultury tego pięknego kraju. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające budynki, zapoznały się z różnymi przedmiotami codziennego użytku, a nawet miały okazję przebrać się w tamtejsze stroje. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zachwyceni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

W czwartek 19.10.2017 Mali Podróżnicy po raz pierwszy mieli okazję pokazać swoje umiejętności artystyczne podczas uroczystego PASOWANIA NA DZIELNEGO PRZEDSZKOLAKA!

Był to nasz pierwszy występ i zarówno przedszkolaki jak i zaproszeni goście byli bardzo podekscytowani.
I w końcu nadszedł ten wyjątkowy czas... Każdy Mały Podróżnik oraz towarzyszące im panie Duzi Podróżnicy przedstawili program artystyczny, w którym śpiewali, gestykulowali, recytowali, tańczyli, wystukiwali rytm, a także wykazali się wiedzą nt. czystości.
Nawet Jeżyk Piotruś stawił się punktualnie, by wziąć udział w jesiennym tańcu z listkami. Potem przyszła pora na zaczarowany ołówek, który był rekwizytem niezbędnym samym PASOWANIU.
Wszystkie Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za tak liczne przybycie na tak ważne wydarzenie, a także zapraszamy na kolejne występy. Do zobaczenia.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

W piątek, 20 października, za sprawą naszego gościa, pana podróżnika, przenieśliśmy się do Indii!
To kraj o bardzo odmiennej kulturze niż nasza. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z tym krajem.
Mogliśmy przymierzyć wielobarwne stroje, pobawić się orientalnymi zabawkami, przejść po kolczastej macie, poczuć zapach szafranu i drzewa sandałowego. A to wszystko uzupełniliśmy obejrzeniem pięknych zdjęć i niezmiernie ciekawymi opowieściami pana Marcina.
Serdecznie dziękujemy !
A może już dziś zaplanujemy 
ZIMOWĄ WYPRAWĘ DO .....
oczywiście jakiegoś ciepłego kraju :)
 
Joanna Niedźwiedź, Gr. IV
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-22

źródło: Internet

Dnia 6 października 2017 r. dzieci z grupy III wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie współfinansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Elfiki obejrzały spektakl i prezentację multimedialną, których celem było:

  • budowanie świadomości ekologicznej i wiedzy o jakości powietrza w mieście rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska i stanu powietrza,
  • rozwijanie zachowań proekologicznych (w tym racjonalnego korzystania z wody)
  • promowanie informacji i działań dotyczących ochrony powietrza w mieście

Dzieci miały okazję przeprowadzić doświadczenia, które obejmowały m.in.: zasadę działania płuc, zasady procesu oddychania, mini doświadczenia-wulkan chemiczny, magiczne obrazki, baloniki samonadmuchujące się.

Elfiki świetnie się bawiły i zdobyły odznaczenia!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Dzieci z grupy III szukały wraz ze swoimi paniami jesieni. Najpiękniejszą znalazły w naszym ogrodzie przedszkolnym. Zachwyciły nas liście, które w wirującym tańcu spadają z drzew… I tak złociście tworzą dywany…

Była więc spontaniczna zabawa liśćmi, szukanie najpiękniejszego liścia, a szczęściarze znaleźli nawet noski klonowe, które przywiał wiatr.

Jesień jest piękna na Ogrodowym

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Elfiki z grupy III poznawały dary jesieni. Okazało się, ze Pani Jesień przynosi ze sobą  wiele zmian w przyrodzie, a dla naszych dzieci- badaczy przyrody ma także fascynujące skarby: szyszki, kasztany, żołędzie, czerwone kulki jarzębiny. Uzbieraliśmy pełne koszyki jesiennych skarbów do naszego kącika przyrody. Często bawimy się darami jesieni, bo okazuje się, że w naszych zabawach potrafią zamienić się w doskonałe ciasteczka dla lalek, chłopcy przewożą je samochodami. Pewnego dnia z darów jesieni układaliśmy, a raczej… wyczarowaliśmy różne różności. Popatrzcie sami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Dzieci z grupy III w ramach tematu: „Jesień- dotknij, posmakuj, powąchaj” poznawały i badały z p. Zosią owoce z naszych Polskich sadów oraz owoce egzotyczne. Dzieci same kroiły owoce na części, nabijały sobie na swojego szaszłyka wybrane przez siebie kolorowe cząstki  i… zjadły wszystko! I z szaszłyków i z talerza. To był mocno witaminowy dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Mali Podróżnicy z ochotą brali udział w zajęciach plastycznych. Każdy z nich miał do wykonania warzywnego grzybka z ziemniaka i korzenia pietruszki. Ich zwinne paluszki od razu wzięły się do pracy. Zobaczcie sami...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Tym wierszem rozpoczęliśmy w grupie III u Elfików  zajęcia, w których przygotowaliśmy zapasy na zimę- kompoty. Dzieci pod czujnym okiem p. Zosi i p. Agnieszki myły, kroiły i wekowały owoce w słoikach, aby zimą zrobić z nich kompot. Mieliśmy też okazję spróbować jadalnych kasztanów, które upiekła p. Agnieszka w piekarniku. Wszystkim bardzo smakowały. To dobrze, bo kasztany są bardzo zdrowe! A gdyby ktoś był jesienią w Paryżu to przypominamy:  „W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle…”

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Ten jeż mieszka w naszym ogrodzie. Może będzie tu spał kiedy przyjdzie zima.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Na powitanie jesieni malujemy jej barwami. Żabki uwielbiają zabawy plastyczne.

Przyszła jesień kolorowa, uśmiechnięta i wesoła. Będzie bawić się z listkami, rzucać dzieciom kasztanami. Jeżykowi da jabłuszko, wiewióreczce garść orzechów. Wrzosy podaruje łąkom, smaczne grzybki lasom. Pani Ewa

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

A to wielkie naszego ogrodu sprzątanie i brzydkich śmieci wygnanie w akcji "Sprzątamy Świat". Pani Ewa

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Jesteśmy zwarci i gotowi!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

W dniu 19.09.2017 w naszym przedszkolu dzieci brały udział w w projekcie "Krakowskie dzieciaki to Eko-dzieciaki" .Żabka Beatka, sympatyczny osiołek i Mysia zabrali dzieci w ekologiczną podróż wg "Mapy marzeń".To kolejna edycja MPGO, podczas której dzieci uczą się dbać o świat przyrody. Celem warsztatów było kształtowanie postaw proekologicznych przez zapoznanie z zasadami selektywnej zbiórki odpadów. Pani Ewa

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-22

NASZA PIERWSZA WIZYTA W HALI SPORTOWEJ - TAURON ARENA

GR. IV – Gromadka Niedźwiadka

Pierwsze zajęcia w ramach Akademii Przedszkolaka mamy już za sobą !

Było wspaniale !!! Wszyscy bawili się doskonale.

Lubimy rywalizację i zabawy w zespołach.

Nie możemy się doczekać następnego wyjazdu !

 

(Jestem z Was dumna ! P. Joasia :))

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku - LINK

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

Tego roku pogoda nie była łaskawa i Dni Ziemi dzieci świętowały w budynku przedszkola. Ale wcale ne przeszkodziło to w zabawach i grach sportowych. Trzeba było wykazać się umiejętnościami w celnym rzucaniu do kosza, przechodzeniu przez drabinki i inne przeszkody, rywalizacji w zawodach i grach zespołowych. Dzieci przygotowały piękne prace plastyczne, śpiewały i tańczyły. Zabawa była udana, a co najważniejsze nasze przedszkolaki wzbogaciły i utrwaliły swe wiadomości, jak dbać o czystość i ochronę środowiska.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-26