To takie proste!
Samorządowe Przedszkole Nr 94
Strona głowna  /  Jadłospis
Jadłospis

  

    JANKO MUZYKANT ZAPRASZA NA WSPANIAŁĄ UCZTĘ...   

   


 

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

PONIEDZIAŁEK

24.02.2020

Chleb pszenno żytni i orkiszowy (mąka mieszana) z masłem, polędwicą drobiową, rukolą, pomidorem. Kakao z mlekiem 2%. Herbata z cytryną i miodem. Jabłko.

Zupa ogórkowa z ryżem (wywar mięsno warzywny, seler, śmietana 18%). Parowańce z serem i polewą truskawkową  na kefirze (mleko, jajka, mąka pszenna). Kompot.

Weka (mąka pszenna) z masłem, pasztetem pieczonym (jajka, mąka pszenna) z ogórkiem kiszonym.  Herbata owocowa z miodem.

WTOREK

25.02.2020

Chleb pszenno żytni i bawarski (mąka mieszana)  z masłem, serkiem Łaciatym, śmietankowym (mleko) z kolorową papryką. Kakao z mlekiem 2%. Herbata owocowa z miodem. Jabłko.

Krupnik z jarzynami i kaszą jęczmienną (wywar mięsno warzywny, seler). Kotlet drobiowy (mąka pszenna, jajka, mleko), ziemniaki, surówka colesław (biała kapusta z papryką, kukurydzą i śmietaną 18 %) Kompot.

Ryż z jabłkami prażonymi z cynamonem i jogurtem naturalnym (mleko).

ŚRODA

26.02.2020

Chleb pszenno żytni i słonecznikowy (mąka mieszana) z masłem, Szynką Pajdą, ogórkiem kiszonym, kiełkami jarmużu. Kawa zbożowa (jęczmień, żyto) z mlekiem 2%.Herbata z miodem i cytryną. Jabłko.

Zupa brokułowa (wywar mięsno warzywny, seler) z grzankami z weki (mąka pszenna), z natką pietruszki. Ryba miruna, smażona (mąka, jajka, mleko), ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty z marchewką i olejem. Kompot

Bułka kajzerka (mąka mieszana) z masłem i dżemem bez cukru. Mleko waniliowe. Kiwi.

CZWARTEK

27.02.2020

Weka (mąka pszenna) z masłempastą z sera białego (mleko) i jajek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Płatki owsiane na mleku 2%. Suszone owoce, pestki dyni i słonecznika. Herbata owocowa z miodem. Jabłka

Zupa pieczarkowa (wywar mięsno warzywny, seler, śmietana 18%) z makaronem. Pulpety w sosie pomidorowym (łopatka wieprzowa, jajka, mąka pszenna, przecier pomidorowy). Kasza bulgur (pszenica). Fasolka gotowana z masłemKompot.

Smothie (banany,  brzoskwinie, kiwi, sok pomarańczowy). Chałka (mąka pszenna, jajka, mleko) z masłem.

PIĄTEK

28.02.2020

Chleb pszenno żytni i graham (mąka mieszana) z masłemSzynką wiejską, ogórkiem, pomidorem. Kakao na mleku 2%. Herbata z miodem i cytryną. Jabłka.

Zupa pomidorowa  (wywar mięsno warzywny, seler, śmietana 18 %) z makaronem (mąka pszenna). Kluski leniwe z masłem (mąka szenna, jajka, ser biały, ziemniaki). Warzywa do chrupania: marchew, ogórek, rzodkiewka.  Kompot.

Banan. Baton mleczno kakaowy (mąka pszenna pełnoziarnista, mleko).

 

 

Woda mineralna dla dzieci bez ograniczeń !

Uwaga ! Jadłospis może ulec zmianie!

Oznaczenie tłustym drukiem składniki stanowią substancje powodujące alergie lub reakcje nietolerancji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 1169/2011 z dnia 25 października. Jadłospis opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

 


Ostatnia aktualizacja: 2020-02-22