Strona głowna  /  Jadłospis

JANKO MUZYKANT ZAPRASZA NA WSPANIAŁĄ UCZTĘ...

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

12.04.2021

Chleb pszenno żytni (mąka mieszana) z masłem, „Szynką bez damusia”, sałatą. Kawa zbożowa (jęczmień, żyto) z mlekiem 2%. Herbata z cytryną i miodem. Jabłko.

Zupa ogórkowa z ryżem (wywar mięsno warzywny, seler, śmietana 18%).  Omlety z jajek (mąka pszenna, jajka), z jogurtem greckim (mleko) i brzoskwiniami. Kompot.

Weka  (mąka pszenna) z masłem,  pastą z tuńczyka z ogórkiem kiszonym. Herbata owocowa z miodem i cytryną.

13.04.2021

Chleb pszenno żytni (mąka mieszana) z masłem, serkiem łaciatym śmietankowym, (mleko) z rzodkiewką. Kakao z mlekiem 2%. Herbata owocowa z miodem i cytryną. Jabłko.

Zupa jarzynowa z ziemniakami (wywar mięsno- warzywny, seler, śmietana 18%).  Zrazy w sosie (łopatka wieprzowa, jajka, mąka pszenna), kasza jęczmienna , warzywa z wody z masłem (brokuły, marchewka, fasolka).  Kompot.

Serek waniliowy (mleko)- wyrób własny. Biszkopty (mąka pszenna, jajka). Jabłko

14.04.2021

Chleb słonecznikowy i pszenno żytni (mąka mieszana) z masłem,  filetem z Bobrownik, ogórkiem świeżym. Herbata z cytryną i miodem. Kawa  zbożowa (jęczmień, żyto) z mlekiem 2%.

Krupnik (wywar mięsno warzywny, seler) z kaszą  jęczmienną i warzywami. Makaron (pszenica durum) z sosem mięsno pomidorowym (łopatka wieprzowa, pomidory pelatti, przecier pomidorowy). Jabłko Kompot.

Bułka kajzerka (mąka mieszana) z masłem i  dżemem.  Mleko waniliowe (laska wanilii). Kiwi.

15.04.2021

Płatki kukurydziane na mleku 2%. Weka (mąka pszenna) z masłem,   serem żółtym (mleko), papryką. Herbata owocowa z miodem i cytryną. Jabłko.

Rosół wieprzowo drobiowy  (wywar mięsno warzywny, seler) z makaronem (mąka pszenna, jajka). Mięso gotowane, ziemniaki.  Buraczki na ciepło (masło, mąka pszenna). Kompot.

Granola owocowa (mąka owsiana, jęczmienna) z jogurtem naturalnym (mleko).

16.04.2021

Chleb pszenno żytni (mąka mieszana) z masłem, szynką Pajdą  ogórkiem kiszonym. Herbata z cytryną i miodem. Kakao na mleku 2%. Jabłko.

Zupa pomidorowa (wywar mięsno warzywny, seler, śmietana 18%) z ryżem.  Placki ziemniaczane (mąka pszenna, jajka) z jogurtem greckim (mleko). Marchewka. Kompot.

Banan. Baton mleczno kakaowy (mąka kukurydziana, ryżowa, pszenna pełnoziarnista, mleko, orzechy).

*W przypadku alergii pokarmowych potwierdzonych zaświadczeniem, dzieci otrzymują zamienniki.

*Zgodnie z informacjami od producentów, niektóre produkty mogą zawierać śladowe ilości alergenów: gluten, mleko, jaja, soja, skrobia pszenna, błonnik pszenny, seler i gorczyca.

*Woda mineralna „Żywiec Zdrój” dla dzieci bez ograniczeń !

Uwaga ! Jadłospis może ulec zmianie!

Oznaczenie tłustym drukiem składniki stanowią substancje powodujące alergie lub reakcje nietolerancji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 1169/2011 z dnia 25 października 2011r.

Jadłospis opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 26 lipca 2016r.

Szczegółowy opis składników oraz receptur użytych do

wyprodukowanych posiłków znajduje się do wglądu w kancelarii przedszkola.

Ostatnia aktualizacja: 2021-04-09