Strona głowna  /  Jadłospis

JANKO MUZYKANT ZAPRASZA NA WSPANIAŁĄ UCZTĘ...

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

28.09.2020

Chleb graham i pszenno żytni (mąka mieszana) z masłem, szynką wiejską,  sałatą rukolą, pomidorem. Kawa (jęczmień, żyto) z mlekiem 2%. Herbata z cytryną i miodem. Jabłko.

Barszcz biały (wywar mięsno warzywny z selerem, śmietana 18%, mąka mieszna) z ziemniakami. Omlety(mąka pszenna, jajka)  z polewą jogurtową (mleko) i owocami (borówki, maliny, truskawki. Kompot

Weka (mąka pszenna) z masłem, pasztetem pieczonym Naturino (maka pszenna, jajka), ogórek kiszony.  Herbata owocowa z miodem i cytryną.

29.09.2020

Chleb pszenno żytni i słonecznikowy (mąka mieszana)  z masłem, serem żółtym (mleko), szczypiorek, rzodkiewka.  Kakao z mlekiem 2%.  Herbata z miodem i cytryną. Jabłko.

Krupnik z kaszą jęczmienną i jarzynami (wywar mięsno warzywny z selerem).  Bitki z polędwiczek wieprzowych w sosie własnym (mąka pszenna, masło), ziemniaki, surówka z ogórka kiszonego i marchewki z oliwą. Sok jabłkowy tłoczony.

Koktajl truskawkowy (mleko) . Buchta drożdżowa (mąka pszenna, jajka, mleko). Mandarynka.

30.09.2020

Chleb orkiszowy i pszenno żytni (mąka mieszana) z masłem, polędwicą drobiową, ogórkiem, pomidorem. Kawa  zbożowa (jęczmień, żyto)  z mlekiem 2%. Herbata z cytryną i miodem. Jabłko.

Zupa ogórkowa (wywar mięsno warzywny z selerem, śmietana 18%) z ryżem. Kluski leniwe (mąka pszenna, jajka, ziemniaki, ser biały) z masłem. Śliwka. Kompot.

Bułka  (mąka pszenna) z masłem. Parówki z szynki „Stówki”. Ketchup dla dzieci. Warzywa do chrupania (papryka, ogórek). Herbata owocowa z miodem.

01.10.2020

Płatki owsiane na mleku 2 %, suszone owoce, orzechy. Weka (mąka pszenna) z masłem,  pastą z sera białego (mleko) i jajek, kiełki jarmużu. Herbata owocowa z miodem i cytryną. Jabłko

Zupa pieczarkowa (wywar mięsno warzywny z selerem, śmietana 18%) z makaronem (pszenica).  Sznycelki  (szynka i łopatka wieprzowa, mąka pszenna, jajka). Ziemniaki. Buraczki na ciepło (masło). Kompot.

Serek waniliowy (mleko)- wyrób własny. Biszkopty (mąka pszenna, jajka). Winogrona.

02.10.2020

Chleb bawarski i pszenno żytni (mąka mieszana) z masłem, szynką z Wadowic, ogórkiem, pomidorem.  Kakao na mleku 2%. Herbata z cytryną i miodem. Jabłko.

Zupa brokułowa (wywar mięsno warzywny, seler, śmietana 18%) z grzankami (mąka mieszana). Filet z łososia pieczony z masłem i koperkiem, ziemniaki, surówka z kapusty białej z oliwą  (papryka ,kukurydza, cebula). Kompot.

Jogurt Piątuś (mleko).

Woda mineralna dla dzieci bez ograniczeń !

Uwaga ! Jadłospis może ulec zmianie!

Oznaczenie tłustym drukiem składniki stanowią substancje powodujące alergie lub reakcje nietolerancji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 1169/2011 z dnia 25 października 2011r.

Jadłospis opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 26 lipca 2016r.

Szczegółowy opis składników oraz receptur użytych do wyprodukowanych posiłków znajduje się do wglądu w kancelarii przedszkola.

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-26