Strona głowna  /  O Nas

WITAMY W KRAINIE MAŁYCH ARTYSTÓW

O naszym przedszkolu...

Nasze przedszkole ma własny i niepowtarzalny charakter, na terenie Nowej Huty funkcjonuje już od 1954 roku.

Szczególnym rysem placówki jest jej profil artystyczny, dlatego przedszkole aktywnie współpracuje z galeriami i domami kultury. U nas dzieci mogą rozwijać swoje zdolności twórcze oraz artystyczne, a także zainteresowania muzyczne i plastyczne.

W programie zajęć podstawowych nasza kadra korzysta z najnowszych metod pedagogiki XXI wieku, które prowadzi w formie zabawowej w sposób zapewniający zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności.

• Nasze przedszkole zapewnia dobrą opiekę, wychowanie i rozwój dziecka,
  • Panuje tu miła i rodzinna atmosfera, Jesteśmy otwarci dla rodziców,
  • Mamy ładnie urządzone sale i ciekawe edukacyjne zabawki,
  • Posiadamy duży ogród wyposażony w urządzenia do Zabaw,
  • Przygotowujemy zdrowe i smaczne posiłki (uwzględniamy diety).

Nasi nauczyciele posiadają wysokie kwalifikacje i stale doskonalą swój warsztat pracy.

Dbamy, aby nasi absolwenci byli dobrze przygotowani do podjęcia nauki w szkole!!!

Przedszkole proponuje również szereg zajęć dodatkowych. Dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej, języka angielskiego, tańcach, zajęciach umuzykalniających oraz religii.

Ponadto dla swoich podopiecznych nauczyciele organizują:
  • WYJŚCIA NA KONCERTY, DO   TEATRU, NA WYSTAWY

• WYJAZDY W PLENER

• ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

• PREZENTACJĘ DOROBKU ARTYSTYCZNEGO DZIECI W PLACÓWCE I ŚRODOWISKU

Dla dzieci ogromną atrakcją są także przedszkolne uroczystości, które zamieniają się we wspólne świętowanie dzieci, rodziców i nauczycieli.

W placówce przywiązuje się dużą wagę do bezpieczeństwa i atmosfery akceptacji.

Dbając o właściwy rozwój przedszkolaków kadra od lat współpracuje z logopedą oraz poradnią psychologiczno – pedagogiczną.

Placówką kieruje

DYREKTOR

mgr Monika Macheta

W razie nieobecności dyrektora

obowiązki pełni

ZASTĘPCA SPOŁECZNY DYREKTORA

mgr Bożena Budzyńska-Kaim

Kilka informacji o przedszkolu:

Jesteśmy placówką 4 – oddziałową, przyjmujemy 100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat w każdym roku przedszkolnym. W placówce prowadzony jest oddział zerowy dla dzieci 6 – letnich realizujących obowiązek szkolny. Przedszkole dysponuje także kuchnią oraz pomieszczeniami gospodarczymi.

Zapraszamy do obejrzenia innych wspaniałych fotografii, które znajdziecie Państwo
w dziale GALERIA.

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30