Strona głowna  /  Galeria  /  Podróż ze Smokiem Wawelskim do Krakowa miasta królów polskich - Mali Podróżnicy
Podróż ze Smokiem Wawelskim do Krakowa miasta królów polskich - Mali Podróżnicy
data dodania: 2017-11-27

źródło: Internet

W czwartek 23.11 Mali Podróżnicy otrzymali zaproszenie od przemiłego gościa - smoka Adasia Wawelskiego do odbycia podróży do Krakowa - miasta królów polskich. Smok Adaś pokrótce przedstawił dzieciom legendę o straszliwym smoku wawelskim, który niegdyś mieszkał w pieczarze nieopodal grodu króla Kraka. Na szczęście potwór został zwyciężony przez dzielnego Szewczyka Dratewkę i jego wyśmienity pomysł na "nadziewaną baraninkę". Mali podróżnicy z chęcią wybrali się w podróż w poszukiwaniu dobrych smoków. Musieli też wspólnie z rodzicami wykonać kilka zadań. Próbowali naśladować odgłosy wydawane przez smoka: ryczeli jak złe smoki, śmiali się jak smoki zadowolone, mlaskali jak jedzące smoki; chłeptali wodę – jak smoki spragnione wody i ziali ogniem. Poruszali się też jak smoki: gumowe, na sprężynkach, ciężkie, zmęczone, wesołe, skrzydlate, zmarznięte. Na koniec Duzi i Mali Podróżnicy mieli okazję wykonać swojego własnego smoka z masy perłowej.

Strona: 1 2