Strona głowna  /  Aktualności  /  Rowerowy Maj 2021
data dodania: 2021-03-24 14:23:24

Drodzy Rodzice!

W dniach 4-24.05.2021 nasze przedszkole chce wziąć udział

w ogólnopolskiej kampanii pod nazwą

„Rowerowy Maj 2021”.

źródło: Internet

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do przedszkola, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zasady kampanii są bardzo proste:

każdy kto w maju dotrze do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy.

Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie.

Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii.

To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Najważniejsza jest jednak postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do przedszkola, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Tutaj mogą Państwo zapoznać się:

z regulaminem akcji Rowerowy Maj 2021

oraz klauzulą informacyjną RODO,

a także przeczytać ulotkę dla rodziców.

Bardzo prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na udział dzieci w powyższej akcji i dostarczenie do przedszkola.

Dziękujemy!

-> INDYWIDUALNA ZGODA DLA DZIECKA <-

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej:

Serdecznie zapraszamy!

Koordynatorzy projektu, pani Ewa i pani Sylwia.