Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Samorządowe Przedszkole Nr 94
Strona głowna  /  Aktualności  /  Ogłoszenie dla Rodziców
Ogłoszenie dla Rodziców
data dodania: 2020-03-23 19:18:21

Drodzy Rodzice!

 

Czas zamknięcia przedszkola jest dla nas wszystkich nowym doświadczeniem. Chcemy w tym czasie wspierać Państwa w wychowaniu i rozwijaniu Waszych dzieci, a naszych kochanych przedszkolaków. Będziemy się komunikować z Państwem na odległość.

 

Na początku tej formy współpracy z Państwem chciałabym przytoczyć kilka zdań na temat zabaw dziecka:

 

W wieku przedszkolnym najważniejszą formą aktywności dziecka jest zabawa. Pomaga w zrozumieniu świata i lepszym poznaniu samego siebie. Ma wpływ na rozwój poznawczy, sferę emocjonalno-motywacyjną i na kształtowanie osobowości dziecka. Można więc powiedzieć, że dzieci „uczą się” świata poprzez zabawę.

 

W czasie pobytu dzieci w przedszkolu staramy się tak organizować proces nauczania, aby dzieci miały okazję do zabaw manipulacyjnych, twórczych, społecznych, zabaw dramowych- odgrywania ról, gier i zabaw dydaktycznych.

 

Na stronie internetowej naszego przedszkola lub dostępnych komunikatorach będziemy zamieszczać propozycje takich zabaw z dziećmi, a także podpowiadać Państwu, jak można je przeprowadzić z dziećmi w domu. Prosimy Państwa o zachęcenie dzieci do udziału w tych zabawach. Pamiętajmy jednak, że dziecko ma prawo odmówić, przerwać, zmienić tok zabawy. Może szybciej się zmęczy? Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić? Pozwólmy wybierać.

 

Dziecko świetnie się rozwija nawet wtedy, gdy cały dzień buduje z klocków!

 

Zachęcajcie dzieci do sprzątania, wspólnie przygotowujcie posiłki, pielęgnujcie rośliny doniczkowe.  Niech to będzie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM. Nagrodą będą,  na pewno nie jeden raz wypowiedziane, słowa dziecka: „Ale dzisiaj była super zabawa z Tobą Mamusiu, Tatusiu, Babciu, Dziadku, Ciociu…etc.”

 

Z troski o dzieci, jak i o Państwa zdrowie proszę pamiętać o codziennej higienie, słuchać komunikatów!

 

W razie potrzeby proszę o telefoniczne kontaktowanie się ze mną w czasie wyznaczonych godzin dyżuru. Zapraszam również Państwa do kontaktu przez adres e-mailowy przedszkola.

 

Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje nowe i trudne.

 

Państwu i Naszym Kochanym Przedszkolakom przesyłam serdeczne pozdrowienia od całego personelu przedszkola

 

Życzę Wszystkim Zdrowia i Wytrwałości

 

 

 

 Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3