Strona głowna  /  Aktualności  /  W co się bawić w domu? Propozycje cz. 2.
W co się bawić w domu? Propozycje cz. 2.
data dodania: 2020-03-19 12:40:59

Poniżej przekazujemy kolejne propozycje:

"Skojarzenia"- zabawa twórcza rodzic wypowiada dowolne słowo ,a dziecko mówi co się z tym słowem kojarzy
np- wiosna - bociany, przebiśnieg bazie ,zieleń itp zliczamy potem punkty kto ma więcej skojarzeń - można tworzyć drużyny tata z mamą lub tata z dzieckiem lub mama z dzieckiem ,rodzice -dzieci.

"Chodzenie po linie "- zabawa równoważna rodzic rozkłada na dywanie linę lub sznurek ,wełnę tworząc szlak,trasę do przejścia ,a potem zamiana dziecko tworzy trasę dla rodzica.

"Moja książeczka" - potrzebne kolorowe gazety , nożyczki , zeszyt lub blok rysunkowy , klej . Rodzic i dziecko wycinają z kolorowych gazet różne obrazki , a następnie tworzą do nich treść, wymyśloną historię, która stworzy własną rodzinną książeczkę .