Strona głowna  /  Aktualności  /  UBEZPIECZENIE DZIECI (NNW) w roku szkolnym 2019/2020.
UBEZPIECZENIE DZIECI (NNW) w roku szkolnym 2019/2020.
data dodania: 2019-08-31 14:59:01

UBEZPIECZENIE DZIECI (NNW)

w roku szkolnym 2019/2020.

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 94 w Krakowie informuje, iż aktualne ubezpieczenie dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) wygasa z dniem 30.09.2019 r. Od nowego roku szkolnego nie ma możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej

dla dzieci w przedszkolu.

Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej umowa ubezpieczeniowa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia i może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców.

W związku z powyższym przestawiamy Państwu możliwość zawarcia ubezpieczenia zgodnie z wymogami zarówno MEN, jak i KNF.

Poniżej zamieszczamy link do strony www, gdzie w prosty i łatwy sposób, całkowicie on-line, każdy rodzic może indywidualnie ubezpieczyć swoje dziecko:

www.nnw1.sug-ubezpieczeni.pl

Ubezpieczenie NNW tzw. szkolne jest ubezpieczeniem dobrowolnym, może mieć kilka polis NNW.

W razie wypadku ubezpieczony otrzyma świadczenie    z każdej polisy.